جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تفاوت توان موتور با قدرت مکش در جاروبرقی

تصویر نویسنده

در اکثر مواقع مشاهده می‌شود که افراد توان موتور جارو برقی را با قدرت مکش (Suction Power) آن به اشتباه می‌گیرند. برخی تصور می‌کنند که این دو مورد یکیست، در حالی که این دو ویژگی، عملکردی کاملا مجزا دارند. اگر دقت کرده باشید، همواره روی جاروبرقی‌ها دو عدد متفاوت قرار دارد. یکی از این اعداد، مربوط به توان موتور بوده و دیگری مربوط به قدرت مکش جاروبرقی می‌باشد. نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که معمولا عدد توان موتور جاروبرقی بیشتر از قدرت مکش است. اما این موضوع به هیچ عنوان به معنای ضعیف بودن قدرت مکش جاروبرقی نیست. این تفاوت‌ها تنها در نوع عملکرد این دو ویژگی می‌باشد.
در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی تفاوت‌های این دو ویژگی مهم در جاروبرقی بپردازیم.

معرفی توان موتور جاروبرقی

عملکرد یک جاروبرقی، تا حد بسیار زیادی به توان موتور آن بستگی دارد. در واقع، هرچه توان موتور جاروبرقی بیشتر باشد، توانایی و کارایی جاروبرقی در نظافت انواع سطوح، بالاتر خواهد بود. در این صورت جاروبرقی در مدت زمان کمتری می‌تواند سطوح مختلف را تمیز کند. اغلب جاروبرقی‌های موجود در بازار بین 1400 تا 2500 وات می‌باشد. برای مصارف روزانه و عادی و برای منازل، میزان 1700 تا 2000 وات مناسب می‌باشد.
باید در نظر داشت که هرچه توان موتور جاروبرقی پایین‌تر باشد، دستگاه در فرایند نظافت منزل ضعیف‌تر عمل می‌کند. در نتیجه باید برای مدت زمان طولانی‌تری به نظافت منزل پرداخت. این موضوع منجر به افزایش میزان برق مصرفی می‌شود. در حالی که اگر میزان توان موتور بالاتر باشد، خرده ذرات گرد و غبار و سایر آلودگی‌ها راحت‌تر و سریع‌تر از بین رفته و مدت زمان فرایند نظافت نیز کاهش می‌یابد. اگر شما به کاهش مصرف انرژی و صرفه‌جویی در زمان بسیار اهمیت می‌دهید ، پیشنهاد می‌شود حتما از جاروبرقی‌های قدرتمند با توان موتور بالا استفاده نمایید.
جاروبرقی‌های سری اسپرو دوو، با 2100 وات توان موتور بهترین و مناسب‌ترین انتخاب خانواده‌ها برای پاک‌کردن کلیه سطوح منزل می‌باشند.

معرفی قدرت مکش (Suction Power) جاروبرقی

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های هر جاروبرقی، قدرت مکش یا Suction Power آن است. در حقیقت، اولویت اصلی کاربران در انتخاب یک جاروبرقی قدرت مکش آن می‌باشد. اما مفهوم قدرت مکش در جاروبرقی چیست؟
قدرت مکش در حقیقت توانایی دستگاه در ایجاد خلا در محفظه و در نتیجه‌ی آن مکش آلودگی‌ها می‌باشد. این قابلیت با عناوین مختلفی چون قدرت مکش و یا قدرت ایجاد خلا نیز شناخته می‌شود. نکته‌ی مهم در رابطه با این قابلیت این است که باید در نظر داشته باشید که هرچه میزان قدرت مکش جاروبرقی بالاتر باشد، فرایند نظافت راحت‌تر و سریع‌تر خواهد بود و با تسهیل فرایند نظافت، مصرف برق کاهش خواهد یافت.
جاروبرقی‌های سری اسپرو دوو، با 650 وات قدرت مکش، توانایی پاکسازی کلیه‌ی ذرات گرد و غبار را به بهترین شکل ممکن دارد.

جارو برقی های اسپرو دوو

جمع بندی

با توجه به مواردی که گفته شد، واضح است که توان موتور جاروبرقی با قدرت مکش آن تفاوت بسیاری دارد. همانطور که قبلا ذکر شد، جاروبرقی‌های اسپرو دوو، با 2100 وات توان موتور و 650 وات قدرت مکش، در لیست قدرتمندترین جاروبرقی‌های موجود در بازار بوده و توانایی پاکسازی تمام سطوح را با بالاترین کیفیت دارد. شما می‌توانید با خیالی آسوده، نظافت پرده‌ها، مبلمان، سطوح سرامیکی یا پارکت شده و کلیه فرش‌ها و موکت‌های خود را به جاروبرقی‌های اسپرو دوو بسپارید.

اشتراک گزاری

مطالب پیشنهادی

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.