جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سلیقه و اولویت نسل های مختلف در انتخاب لوازم خانگی

تصویر نویسنده

افراد مختلف در سنین متفاوت سلیقه ی خاص خود را دارند که سر منشا این تفاوت در سلایق تا حد زیادی به نیاز مختلف افراد بر میگردد. ما در این محتوا می‌خواهیم بررسی کنیم تا ببینیم افراد در هر گروه سنی چه نیازی به لوازم خانگی اصلی مانند تلویزیون، یخچال فریزر، ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی دارند و انتظارات و توقعات آن ها بر چه اساسی است و از آن مهم تر به جواب این سوال برسیم که مهم ترین فاکتورها در انتخاب لوازم خانگی چیست؟ ممکن است با خود بپرسید که لوازم خانگی کاربرد مشابهی برای تمام افراد دارد و چرا باید در گروه های سنی مختلف این نیازها متفاوت باشد؟

این موضوع که نیاز بسیاری از افراد در استفاده از لوازم خانگی مشترک است کاملا طبیعی و درست است؛ اما اگر دقیق تر به موضوع نگاهی بیاندازیم می بینیم که هنگامی بحث علایق و سلیقه ی افراد مطرح است، انتظارات افراد مختلف از مرد و زن تا پیر و جوان می‎‌‌تواند متفاوت باشد. اما دلیل اینکه ما می خواهیم در این محتوا به این موارد بپردازیم این است که افراد بتوانند راحت تر نیازهای خود را شناسایی کنند. با شناسایی هرچه بهتر نیازها و انتظارات، شما می توانید بهترین انتخاب ممکن را در حین خرید لوازم خانگی مورد نیاز خود داشته باشید.

ضمنا اگر می خواهید نکات مهمی که در حین خرید لوازم خانگی وجود دارد را بدانید پیشنهاد می کنیم محتوای نکات مهم هنگام خرید لوازم خانگی را مطالعه کنید.

آنچه خواهیم خواند:

انتخاب لوازم خانگی مناسب: تلویزیون هوشمندش

دسته بندی گروه‌های سنی مختلف

برای بررسی راحت تر و دقیق تر، افراد را در سه دسته بندی قرار می دهیم. گروه اول نوجوانان که در رده سنی 13 تا 19 سال قرار دارند. گروه بعدی متعلق به افراد بزرگسال است که در گروه سنی 20 تا 60 سالگی قرار دارند. و در آخر گروه بعدی متعلق به افرادی است که بیشتر از 60 سال سن دارند. دلیل این نوع دسته بندی در تفاوت عمده ی نیاز ها و انتظارات هر گروه است. کاملا بدیهی است که نیاز و انتظارات افراد جوان در انتخاب لوازم خانگی مورد نظرشان کاملا متفاوت از نیازهای افراد بزرگسالی که خانواده ی پر جمعیتی دارند متفاوت است. در ادامه می خواهیم به بررسی انتظارات و توقعات و نیازهای واقعی هر کدام از این گروه های سنی مختلف را بپردازیم و ببینیم چه نوع لوازم خانگی می تواند گزینه ی بهتری برای هر گروه باشد.

انتخاب لوازم خانگی مناسب برای نوجوانان

نوجوانانی که تصمیم دارند به صورت مستقل زندگی کنند نیازمند داشتن لوازم خانگی هستند که نیازهای آن ها را به خوبی پوشش دهد و در عین حال تا جای ممکن کم جا و مقرون به صرفه باشند. البته این کاملا به اندازه ی فضای محل سکونت آن ها نیز بستگی دارد. اما باید یک نکته ی مهم را در نظر داشته باشید؛ نوجوانان و جوانان عاشق تکنولوژی های جدیدی هستند که کار با آن ها آسان بوده و عملکرد خیلی خوبی دارند. به طور کلی ترجیح نوجوانان برای انتخاب لوازم خانگی مختلف به شرح زیر است:

 • قابلیت های گیمینگ و تفریحی تلویزیون های هوشمند
 • یخچال فریزرهای مدرن و کامپکتی که فضای کافی داشته باشد
 • ماشین لباسشویی مدرن با برنامه شستشوی متنوع که استفاده از آن ساده باشد
 • ماشین ظرفشویی کم جا و کارآمد با برنامه های شستشوی متنوع

حالا در ادامه به بررسی دقیق تر و تخصصی تر نیاز نوجوانان و جوانان برای هر وسیله می پردازیم. پس از این بررسی‌ها افراد می‌توانند به راحتی وسیله ای که کاملا منطبق با نیاز و سلیقه و انتظارات آن‌ها ساخته‌شده را خریداری نمایند.

ویژگی تلویزیون مناسب برای نوجوانان

تلویزیون هایی که نوجوانان و جوانان امروزی به دنبال آن هستند باید یک تلویزیون هوشمند با قابلیت های فراوان باشد. دیگر یک سیستم عادی و معمولی که تنها با آن می‌توان به تماشای فیلم و سریال نشست کافی نیست. تلویزیون ایده آل از نظر نوجوانان امروزی تلویزیونی است که می توان با آن انواع بازی های امروزی را با آن انجام داد. تلویزیون هایی که قابلیت اجرایی بازی های سنگین امروزی را دارند باید از قابلیت های یک تلویزیون مخصوص گیم و سرگرمی برخوردار باشند. ویژگی‌هایی نظیر پردازنده قدرتمند، نمایشگری با وضوح بالا، بهره مندی از حافظه داخلی مناسب، بهینه ساز عملکرد گیم، سنسور پردازنده تصاویر و مواردی از این قبیل، از اهمیت بالایی برای جوانان برخوردار هستند. چه بازی باشد، چه تماشای زیاد یا پخش آخرین محتوا، نوجوانان به دنبال استفاده از جدیدترین و بهترین تکنولوژی های روز هستند.

انتخاب لوازم خانگی مناسب: یخچال فریزر

انتخاب لوازم خانگی مناسب نوجوانان: یخچال فریزر

اغلب نوجوانان در فضای خود ترجیح می‌دهند تا یخچال های جمع و جوری داشته باشند که عملکرد خوبی داشته باشد، کم سر و صدا باشد و از لحاظ ظاهری، جلوه ی زیبایی به محل زندگی آن ها بدهد. به همین دلیل است که می گوییم کارایی در کنار زیبایی، ایده آل ترین گزینه برای جوانان است. علاوه بر این نوجوانان ترجیح می دهند از یخچال فریزرهای مدرن امروزی که در اغلب اوقات در رنگ بندی های فانتزی به بازار عرضه می شوند را تهیه کنند.

آن ها علاقه دارند که لوازم خانه ی خود به صورت مشخصی به چشم بیاید و توجهات را به خود جلب نماید. علاوه بر این بسیاری از نوجوانان علاقه مند هستند که محصولات مورد نیاز خانه ی خود را به صورت سفارشی و با مشخصات ظاهری خاصی سفارش دهند. مثلا یک نفر ترجیح می دهد تا یخچال فریزیری با طراحی و رنگ قرمز متالیک سفارش دهد تا با آشپزخانه ی خود که طرحی قرمز و مشکی دارد ست کند. پس مثل همیشه، سلیقه حرف اول و آخر را میزند.

ماشین لباسشویی مناسب با برنامه های شستشوی مختلف

نوجوانان می خواهند که دغدغه ای در رابطه با تمیزی لباس های خود نداشته باشند. از آنجایی که به خاطر محدودیتی که در زمان دارند و اکثر اوقات به درسی و کار مشغولند، ماشین لباسشویی که توانایی شستشوی کامل انواع و اقسام لباس ها را دارد، گزینه ی بسیار جذابی برای آن ها خواهد بود. کارایی و سهولت استفاده از ماشین لباسشویی مهم ترین ویژگی برای انتخاب توجوانان هنگام انتخاب ماشین لباسشویی است. برنامه های شستشوی متنوع، قابلیت های مختلف، امکانات بالا و اندازه ای متناسب نه چندان بزرگ و نه چندان کوچک دقیقا تمام چیزهایی هستند که نوجوانان به دنبال آن هستند.

انتخاب لوازم خانگی مناسب نوجوانان: ماشین ظرفشویی

طبق تحقیقات انجام شده، تقریبا کمتر جوانی پیدا می شود که از شستشوی ظروف خوشش بیاید. علاوه بر این، سبک زندگی شلوغ افراد جوان به شکلی است که فرصت ناکافی در انجام امور روزمره و فشارهای درس و کار و… باعث می‌شود تا افراد بیشتر از قبل از شستشوی ظروف تنفر پیدا کنند. بنابراین بدون هیچ شک و شبهه ای، ماشین ظرفشویی از کلیدی ترین لوازمی است که نوجوانان و جوانان به آن نیاز دارند. مهم است که ماشین ظرفشویی به قدری به تکنولوژی های روز و برنامه های مختلف شستشو مجهز باشد که توانایی شستشوی تمام ظروف را داشته باشد. تنها در این صورت است که نوجوانان و جوانان دیگر هیچ نگرانی و دغدغه ای در رابطه با شستشوی ظروف مختلف ندارند و با خیالی آسوده، می‌توانند به سایر امور خود بپردازند.

انتخاب لوازم خانگی مناسب: ماشین لباسشویی

انتخاب لوازم خانگی مناسب بزرگسالان

پس از آنکه به بررسی انتظارات و توقعات جوانان و نوجوانان پرداختیم اکنون نوبت آن است تا به بررسی انتظارات و توقعات بزرگسالان بپردازیم و ببینیم این دسته از افراد دقیقا در انتخاب لوازم خانگی مد نظرشان، به دنبال چه چیزی هستند. مورد اولی که باید در نظر داشت این است که بزرگسالان غالبا ممکن است خانواده داشته باشند و حداقل دو نفر در یک خانه باشند به همین دلیل، طبیعی است که نیاز دارند اندازه لوازم منزلشان بزرگ تر باشد. به طور کلی ترجیح بزرگسالان برای انتخاب لوارم خانگی مختلف به شرح زیر است:

 • تلویزیون های هوشمند با کیفیت بالا در نمایشگر و سیستم صوتی مناسب برای دیدن فیلم و سریال با قیمتی مناسب
 • یخچال های هوشمند کم مصرف، بی صدا و با حجم و اندازه ی بالا و متناسب برای نیازهای خانواده
 • ماشین لباسشویی های پیشرفته و هوشمند با قابلیت ها و برنامه های شستشوی متعدد که قیمت معقولی داشته باشد.
 • ماشین ظرفشویی با حجم و ظرفیت بالا وقابلیت شستشوی متنوع و صرفه جویی در زمان، آب و انرژی

حالا در ادامه به بررسی دقیق تر و تخصصی تر نیاز بزرگسالان برای هر وسیله می پردازیم. پس از این بررسی ها این دسته از افراد، می‌توانند به راحتی وسیله ای که کاملا منطبق با نیاز و سلیقه و انتظارات آن ها ساخته شده را خریداری نمایند.

انتخاب لوازم خانگی مناسب بزرگسالان: تلویزیون

تلویزیون هایی که بزرگسالان به دنبال آن هستند باید یک تلویزیون با کیفیتی باشد که هم هوشمند باشد و هم قابلیت های زیادی برای پخش و نمایش تصاویر و حتی پخش موسیقی داشته باشد. شما باید در نظر داشته باشید که از نظر بزرگسالان، تلویزیونی “عالی” تلقی می شود که بتواند تجربه ای لذت بخش از تماشای فیلم و سریال و پخش موسیقی و حتی بازی های ویدئویی را خلق کند و علاوه بر آن هر توقعاتی که مخاطب دارد را به بهترین شکل ممکن برآورده کند. بنابراین نیاز وجود و بکارگیری تکنولوژی های کلاس جهانی، امری اجتناب ناپذیر و ضروری به شمار می‌آید. شما به عنوان شخصی که قصد تهیه تلویزیونی با چنین مشخصاتی را دارد باید به خوبی نیازهای خود و خانواده را در نظر بگیرید و علاوه بر آن همیشه به بودجه ی خود نیز توجه ویژه ای داشته باشید.

ویژگی های یخچال فریزر مناسب بزرگسالان

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که یک یخچال فریزر ایده آل از نظر بزرگسالان باید داشته باشد این است که فضای کافی برای نگهداری کلیه مواد غذایی مورد نیاز خود و خانواده را داشته باشد. قابلیت های مختلف یک یخچال نظیر به کارگیری فیلتر هوای مختلف جهت تصفیه کامل هوای محیط و همینطور قابلیت نگهداری مود پروتئینی نیز از موارد مهمی هستند که همواره باید به آن توجه کرد. از سایر مواردی که یک یخچال فریزر ایده آل می تواند داشته باشد این است که هوشمند باشد. یخچال فریزری که بتواند تشخیص دهد هر ماده غذایی تا چه زمانی تازه و سالم می ماند. یا اینکه کدام مواد در یخچال رو به اتمام هستند تا به مخاطب پیغامی در رابطه با اتمام آن ماده غذایی دهند. تکنولوژی های یخچال های هوشمند می تواند فوق العاده به افراد پر مشغله و خانه دار کمک کند.

البته همیشه باید این موضوع را در نظر داشته باشیم که افراد بزرگسال به دنبال حداقل مصرف انرژی هستند. پس اگر علاوه به موارد بالا، یخچال فریزر این قابلیت را داشته باشد که با کمترین میزان مصرف انرژی ممکن انتظارات بزرگسالان را به خوبی برآورده کند، می توان گفت که آن یخچال فریزر ایده آل ترین انتخابی است که افراد بزرگسال می توانند داشته باشند.

انتخاب بهترین ماشین ظرفشویی متناسب با نیاز افراد

انتخاب لوازم خانگی مناسب بزرگسالان: ماشین لباسشویی

با وجود سبک زندگی شلوغ و پر مشغله افراد بزرگسال، وجود ماشین لباسشویی هوشمند و پیشرفته ای که برنامه های شستشوی متنوعی دارد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای افراد بزرگسال بهترین و ایده آل ترین انتخاب ممکن برای خرید و تهیه ماشین لباسشویی، دستگاهی است که اولا ظرفیت بالایی داشته باشد و ثانیا برنامه های شستشوی متنوعی داشته باشد که با استفاده از آن بتوان هر نوع لباسی را به بهترین شکل ممکن تمیز کرد.

ضمنا یکی از مواردی که بزرگسالان همواره در نظر دارند، میزان مصرف آب و انرژی است. برای بسیاری از افراد مسائل مربوط به محیط زیست و محافظت از آن اهمیت بسیار زیادی دارد به همین جهت لوازم خانگی هایی که از لحاظ مصرف انرژی بهینه باشند و بازدهی آن ها بالا باشد، همواره در لیست انتخاب های آن ها خواهد بود. علاوه بر این، به دلیل مشغله‌ی زیادی که بزرگسالان دارند این موضوع که برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی به نحوی باشد که بتواند در کمترین زمان ممکن لباس ها را به بهترین شکل ممکن شستشو دهد، فاکتور مهمی به حساب می آید.

ویژگی های ماشین ظرفشویی مناسب بزرگسالان

ماشین ظرفشویی از باید های اساسی در سبد خرید لوازم خانگی بزرگسالان است. ماشین ظرفشویی وسیله ای است که با توجه به شدت فشارهای کاری و مشغله های روزانه ی افراد بزرگسال، تبدیل به عضوی حیاتی در خانه می شود. تحقیقات ثابت کرده اند با توجه به تغییرات گسترده در سبک زندگی مردم جهان و افزایش سرعت در انجام امور مختلف، دیگر شستشوی حجم زیادی از ظروف به امری طاقت فرسا تبدیل شده که علاوه بر وقت زیادی که میگیرد، میزان مصرف آب بالایی دارد. به همین دلیل بدیهی است که افراد ترجیحشان به استفاده از ماشین ظرفشویی باشد.

یک ماشین ظرفشویی ایده آل از نظر بزرگسال باید دقیقا به نحوی طراحی شده باشد تا تمامی ظرف ها را در کمترین زمان ممکن و با نهایت تمیزی و درخشندگی تحویل دهد. علاوه بر این، باید مصرف انرژی پایینی داشته باشد چون همانطور که قبلا هم گفتیم، مصرف انرژی برای بزرگسالان فاکتور مهمی به حساب می آید.

انتخاب لوازم خانگی مناسب افراد با سن بیشتر از 60 سال

برای افرادی که سن بالاتری دارند بهترین لوازم خانگی آن هایی هستند که کار با آن ها دردسر و پیچیدگی نداشته باشد و در عین حال بهترین عملکرد هم داشته باشد. بنابراین سهولت در استفاده از وسیله و کارایی و عملکرد بالا شروط اساسی در انتخاب لوازم خانگی برای سالمندان است. مورد بعدی که بسیار حائز اهمیت است، آرامش خاطر و آسودگی در استفاده از این لوازم است. لوازم خانگی مور نیاز سالمندان باید کم صدا باشد و بازدهی آن بالا باشد تا در مصرف انرژی نیز به خوبی صرف جویی شود. به طور کلی ترجیح سالمندان برای انتخاب لوارم خانگی مختلف به شرح زیر است:

 • رابط کاربری ساده و آسان برای استفاده از تلویزیون و بهره مندی از دستیار صوتی
 • یخچال فریزر بزرگ و هوشمند با دسترسی ساده به مواد غذایی
 • ماشین لباسشویی کاربر پسند با امکانات بالا و با مصرف انرژی بهینه
 • ماشین ظرفشویی با کاربری ساده و برنامه های مختلف شستشو
انتخاب جاروبرقی مناسب خانه و خانواده

انتخاب لوازم خانگی مناسب سالمندان: تلویزیون

بهترین تلویزیونی که برای سالمندان می تواند کاربردی و مناسب باشد، تلویزیونی است که علاوه بر داشتن تکنولوژی بالا و امروزی، کاربری ساده و قابل اتکایی داشته باشد. افراد باید بتوانند به سادگی و بدون اینکه مشکلی داشته باشند، به محتوایی که مد نظرشان است دسترسی داشته باشند. یکی از مهم ترین تکنولوژی هایی که باید یک تلویزیون ایده آل داشته باشد بهره مندی از قابلیت دستیار صوتی است. این موضوع برای افرادی که کار با منوها و امکانات و ویژگی های تلویزیون کمی دشوار است می تواند بسیار موثر و کار آمد باشد زیرا دسترسی ساده و سریعی به محتوای مختلف و تنظیمات تلویزیون را در اختیار افراد قرار می دهد. ضمنا دستیار صوتی رابط کاربری ساده ای داشته و می‌توان با استفاده از آن خیلی راحت تر از تلویزیون و امکانات و ویژگی هایی که دارد، استفاده کرد.

ویژگی های یخچال فریزر مناسب سالمندان

یخچال فریزری برای سالمندان مناسب است که جادار، کارآمد و هوشمند باشد. یخچال فریزی که فضای کافی داشته باشد اولین فاکتور مهم انتخاب یخچال فریزر از نظر سالمندان است. به نحوی که بتوان با جابه جا کردن قفسه ها و کشوهای فضا را به میزان دلخواه تغییر داد، مناسب است. فضای داخل یخچال باید از نورپردازی خوبی برخوردار باشد که بتوان به راحتی به تمام قسمت های آن دسترسی داشت.

علاوه بر آن پیشنهاد ما برای سالمندان محترم، خریداری یخچال فریزرهای هوشمند با قابلیت بررسی محتویات مواد غذایی داخل محفظه می‌باشد. این یخچال فریزرها هر زمانی که محتویات مواد غذایی مورد استفاده افراد رو به اتمام باشد، به آن ها هشدار می دهد. به همین دلیل، یخچال فریزرهای هوشمند می توانند گزینه ی بسیار خوبی برای افراد سالمند باشد.

انتخاب لوازم خانگی مناسب سالمندان: ماشین لباسشویی

ایمنی، سادگی، کارایی و عملکرد بهینه مهم ترین پارامترهای انتخاب ماشین لباسشویی برای سالمندان است. ماشین لباسشویی که به برنامه های شستشوی مختلفی مجهز باشد و بتواند تمام لباس ها را با بهترین حالت ممکن شستو دهد و در عین حال مصرف انرژی و آب پایینی داشته باشد یک گزینه ی تمام عیار است که میتواند خواسته های افراد را به بهترین شکل ممکن برطرف کند. فقط باید در نظر داشته باشید که سهولت در کارایی دستگاه مهم ترین ویژگی ماشین لباسشویی است. اما تمام نکات به این موارد خلاصه نمی شود؛ قبلا هم به این مورد اشاره داشتیم که سالمندان به دنبال آرامش و سکوت هستند و دستگاهای آرام و بی صدا برایشان جذابیت بیشتری دارد. به همین دلیل ماشین لباسشویی باید در کنار تمام ویژگی های ذکر شده ی قبلی، دستگاهی کم صدا باشد.

ویژگی های ماشین ظرفشویی مناسب سالمندان

ظرف شستن در هر سن و سالی می تواند سخت و آزار دهنده و وقت گیر باشد. بنابراین بدون هیچ شک و شبهه ای‌، افرادی که به دنبال آسایش و راحتی در زندگی خود هستند داشتن یک ماشین ظرفشویی، یک ضرورت و یک الزام است. بدون شک یکی مهم ترین لوازم خانگی که برای سالمندان لازم و ضروری است، ماشین ظرفشویی با کیفیتی است که توانایی شستشوی تمام ظروف را دارد. سالمندان انتظار دارند که ماشین ظرفشویی آن ها برنامه های متنوع و متعددی برای شستشوی کلیه لیوان ها، قاشق و چنگال ها، قابلمه ها و ماهیتابه و هر نوع ظرف دیگری را داشته باشد. کار با ماشین ظرفشویی می تواند کمی سردرگم کننده باشد، پس باید گزینه ای انتخاب و خریداری شود که کارایی راحتی داشته باشد.

انتخاب لوازم خانگی مناسب، شرط داشتن زندگی پر از آرامش

انتخاب لوازم خانگی باید متناسب با نیاز افراد باشد

لوازم خانگی شما، باید برای آرامش و راحتی و ایجاد احساس خوش آسودگی در شما طراحی و ساخته شوند. در بازارهای جهانی همیشه ده‌ها و صدها برند لوازم خانگی وجود دارند که در تلاشند تا همواره بهترین‌ها را برای مخاطبین خود ارائه دهند. اما الزما بهترین ها قادر به پاسخگویی تمام جهت و همه جانبه ی نیازهای شما نیستند. شما همیشه باید اول نیاز سنجی کنید. نه تنها نیازهای خود، بلکه نیازهای خانواده ی خود را باید به خوبی شناسایی و بررسی نمایید. گاهی پیش می آید که شما می خواهید برای خود لوازم خانگی مورد نیاز خود را تهیه کنید و گاهی ممکن است پیش بیاید که بخواهید برای اعضای خانواده ی خود وسیله ای را تهیه کنید که نیاز کاملا متفاوتی با شما دارد. پس حتما قبل از انجام خرید، به خوبی نیازها را شناسایی و بررسی کنید.

این موضوع برای سلیقه و علایق نیز کاملا صدق می کند. درک سلیقه ها و نیازهای مختلف افراد در نسل های مختلف هنگام انتخاب لوازم خانگی امری ضروری است. ترجیحات و سلایق در تمام گروه ها با یکدیگر متفاوت است. این ترجیحات در گروه های سنی جوانان و نوجوانان، بر محوریت سرگرمی، ظاهر جذاب و تجملاتی متمرکز است. در طرفی دیگر، کاربرد و عملکرد عالی، طراحی و مصرف انرژی برای بزرگسالان و در آخر سهولت استفاده و کاربردی بودن لوازم خانگی برای سالمندان، اولویت هر گروه را تشکیل می دهد. انتخاب لوازم خانگی متناسب با نیازهای فردی، رضایت و آرامش افراد را تضمین می کند.

مدت زمان مطالعه 15 دقیقه

اشتراک گزاری

مطالب پیشنهادی

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.