تاثیر طراحی لوازم آشپزخانه بر زیبایی دکوراسیون

تصویر نویسنده

هنگام خرید وسایل آشپزخانه و سایر لوازم خانگی مرتبط با آن، علاوه بر قیمت و کیفیت، توجه به زیبایی وسایل و اینکه که ظاهر آنها با طراحی آشپزخانه ما چقدر هماهنگ است، اهمیت زیادی دارد. یک وسیله زیبا و با طراحی حرفه‌ای، می‌تواند زیبایی خانه و آشپزخانه را دو چندان کند. از طرف دیگر یک وسیله با طراحی نامناسب و ناهماهنگ با طراحی آشپزخانه، می‌تواند دکوراسیون آشپزخانه را خراب کند. در ادامه این نوشتار به تاثیر طراحی سه مورد از مهمترین لوازم خانگی، یعنی یخچال، اجاق گاز و ماشین لباسشویی بر دکوراسیون آشپزخانه خواهیم پرداخت.

تاثیر طراحی یخچال بر دکوراسیون آشپزخانه

تاثیر یخچال بر زیبایی محیط

 یخچال فریزر، وسیله‌ای بسیار مهم و کاربردی در آشپزخانه و به طور کلی در زندگی روزمره به شمار می‌رود. علاوه بر این، از نظر ظاهری نیز شاید بتوان گفت از هر وسیله دیگری در آشپزخانه بر زیبایی آن موثرتر است. به این ترتیب، یخچال فریزری که مطابق با اصول دکوراسیون آشپزخانه‌ها، طراحی شود، هنگام خرید از امتیاز بالایی برخوردار خواهد بود.

برای مثال در برند دوو یخچال ساید بای ساید پرایم با طراحی بدون قاب و داشتن سطوح کاملا مسطح، نمای جذابی داشته و به زیبایی دکوراسیون آشپزخانه می‌افزاید. در طراحی این مدل یخچال فریزر، یخساز داخل درب قرار می گیرد. زمانی که درب یخچال باز می شود، سطوح داخلی و خارجی یخچال، صاف و مسطح بنظر می‌ رسد. به طور کلی توجه به جزئیات در طراحی از اهمیت زیادی برخوردار است. برای مثال در همین نوع یخچال فریزر ساید بای ساید پرایم دوو، طول در فریزر که در پایین یخچال فریزر قرار دارد، 90 سانتی متر بوده که برابر با طول اغلب کابینت‌هایی است که برای آشپزخانه‌های امروزی طراحی و استفاده می‌شوند. به این ترتیب خط جدا کننده یخچال از فریزر با کابینت‌ها در یک سطح قرار می‌گیرد. این موضوع در ایجاد هماهنگی و نظم در دکوراسیون آشپزخانه تاثیر بسزایی دارد.

 همچنین قابل ذکر است که یخچال فریزرهای دوو در رنگ‌های استیل و سفید متالیک طراحی شده‌اند که با دکوراسیون‌های مدرن آشپزخانه‌ها هماهنگ هستند. بنابراین هنگام خرید یخچال فریزر علاوه بر کیفیت و امکانات مد نظر، به جزئیات و زیبایی طراحی آن و هماهنگی رنگ یخچال فریزر با کابینت‌های آشپزخانه و سایر وسایل، دقت کنید.

 تاثیر طراحی اجاق گاز بر دکوراسیون آشپزخانه

اجاق گاز نیز یکی دیگر از اصلی‌ترین وسایل آشپزخانه است. علاوه بر کیفیت، طراحی و زیبایی ظاهری اجاق گاز، تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون خانه و آشپزخانه دارد. شاید در ابتدا به نظر برسد تنها کارایی، امکانات و جنس بدنه اجاق گاز برای انتخاب آن اهمیت دارد. اما اگر اجاق گاز به خوبی طراحی نشود و با آشپزخانه شما هماهنگی نداشته باشد، نمی‌تواند احساس رضایت کافی ایجاد کند.
امروزه اجاق گازهای مختلف با طرح‌های متنوع در بازار وجود دارد که برخی صفحه‌ای و برخی ایستاده یا به اصطلاح مبله هستند. اجاق گازهای صفحه‌ای در آشپزخانه‌های کوچک کاربرد بیشتری دارند. اما برای آشپزخانه های بزرگ، اجاق گازهای مبله مخصوصا از نوع فردار، انتخاب بهتری می باشد. اجاق گازهای ایستاده محبوب‌ ترین اجاق گازها در همه جای دنیا هستند که علاوه بر کاربرد بسیار و طراحی شیکی که دارند، جا به جایی آن ها نیز ساده می باشد.
اجاق گازهای دوو نیز به شکل مبله و فردار هستند و در دو رنگ استیل و سفید با رویه استیل تولید می‌شوند. این دو رنگ به شکلی در طراحی اجاق ها به کار می روند که با تم آشپزخانه‌های مدرن امروزی هماهنگی کامل دارند. صفحه یک تکه رویی این اجاق گازها باعث زیبایی آن ها می شود که می‌توان آن را به سادگی تمیز کرد. صفحه نمایش لمسی این اجاق گازها نیز به عنوان یک طراحی مدرن بر زیبایی و جذابیت این اجاق‌ها می افزاید. 

اجاق گاز و سایر لوازم خانگی

 تاثیر طراحی اجاق گاز بر دکوراسیون آشپزخانه

اجاق گاز و سایر لوازم خانگی

اجاق گاز نیز یکی دیگر از اصلی‌ترین وسایل آشپزخانه است. علاوه بر کیفیت، طراحی و زیبایی ظاهری اجاق گاز، تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون خانه و آشپزخانه دارد. شاید در ابتدا به نظر برسد تنها کارایی، امکانات و جنس بدنه اجاق گاز برای انتخاب آن از اهمیت برخوردار است. اما اگر اجاق گاز به خوبی طراحی نشود و با آشپزخانه شما هماهنگی نداشته باشد، نمی‌تواند در شما به اندازه کافی احساس رضایت ایجاد نماید.
امروزه اجاق گازهای مختلف با طرح‌ها و مدل‌های متنوع در بازار وجود دارد که برخی صفحه‌ای و برخی ایستاده یا به اصطلاح مبله هستند. انواع اجاق گازهای صفحه‌ای در آشپزخانه‌های کوچک کاربرد بیشتری دارند. اما اجاق گازهای مبله مخصوصا از نوع فردار، می‌توانند ابهت آشپزخانه‌های قدیم را با خود به آشپزخانه‌های مدرن بیاورند. اجاق گازهای ایستاده محبوب‌ ترین اجاق گازها در همه جای دنیا هستند. این مدل اجاق گاز نیازی نیست به شکل توکار نصب شود و برای جا به جایی یا تعویض مدل آن دردسری نخواهید داشت.
اجاق گازهای دوو نیز به شکل مبله و فردار هستند و در دو رنگ استیل و سفید با رویه استیل تولید می‌شوند. این دو رنگ به شکلی به کار گرفته شده اند که با رنگ‌های به کار رفته در آشپزخانه‌های مدرن امروزی هماهنگی کامل دارند. صفحه یک تکه رویی این اجاق گازها باعث زیبایی هرچه تمام تر آن ها می شود که می‌توان آن را به سادگی تمیز کرد. صفحه نمایش لمسی این اجاق گازها نیز به عنوان یک طراحی مدرن بر زیبایی و جذابیت این اجاق‌ها می افزاید. لبه‌های این اجاق گاز زاویه‌دار و براق می باشد و با طراحی آشپزخانه‌های امروزی که در اغلب آنها از کابینت‌های براق استفاده می‌شود، هماهنگی دارد.

تاثیر طراحی ماشین لباسشویی بر دکوراسیون آشپز خانه

تاثیر لباسشویی بر زیبایی آشپزخانه

یکی از لوازم خانگی مهم و پرکاربرد ماشین لباسشویی است که برخی از افراد آن را در آشپزخانه و برخی آن را در حمام می‌گذارند. در واقع با اوپن بودن اکثر آشپزخانه‌ها در خانه‌های امروزی، عده‌ای ترجیح می‌دهند ماشین لباسشویی خود را در حمام گذاشته یا اگر در آشپزخانه می‌گذارند از کابینت لباسشویی استفاده کنند. بسیاری از طراحان دکوراسیون معتقدند آشپزخانه برای ماشین لباسشویی مکان بهتری است زیرا در مقایسه با حمام رطوبت کمتری دارد. البته اگر خانه شما دارای لاندری روم باشد، قطعا این مکان برای قرار دادن ماشین لباسشویی بهترین انتخاب است. در هر صورت اگر شما دستگاهی خریداری نمایید که طراحی جذاب و زیبایی دارد، موجب زیباتر شدن آشپزخانه شما هم می‌شود.

ماشین لباسشویی‌های دوو در دو رنگ سفید و تیتانیوم و با درب دودی طراحی می شوند. همچنین دکمه‌های لمسی این محصولات جلوه‌ای مدرن به آنها می دهد و به خاطر داشتن نمای ظاهری زیبا نه تنها نیاز به پنهان شدن در کابینت لباسشویی یا حمام ندارند، بلکه می‌توانند بخشی از دکوراسیون خانه و آشپزخانه شما باشند.

در آخر این نکته قابل ذکر است که اگر در هنگام خرید لوازم آشپزخانه همه آنها را از یک برند انتخاب نمایید، به احتمال زیاد وسایل شما از هماهنگی بیشتری برخوردار خواهند بود. لوازم خانگی برند دوو همگی با توجه به جزئیات به شکلی مدرن و هماهنگ با دکوراسیون‌های خانه و آشپزخانه‌های امروزی طراحی شده‌اند و هنگام خرید علاوه بر کیفیت می‌توانید از زیبایی ظاهری وسایل خود نیز مطمئن باشید.

اشتراک گزاری

مطالب پیشنهادی

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.