جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نحوه‌ی چیدمان مواد غذایی در یخچال فریزرهای ساید‌بای‌ساید

تصویر نویسنده

امروزه به دلیل سبک زندگی پر مشغله، اکثر افراد ممکن است که تمام مواد غذایی مد نظر خود را در یک روز از هفته تهیه نمایند. به همین دلیل هنگامی که به منزل می‌رسند، باید حجم زیادی از مواد غذایی را داخل یخچال فریز قرار دهند. این موضوع می‌شود که فضای یخچال فریزر ساید‌بای‌ساید یکی از اصلی‌ترین و کلیدی‌ترین نکاتی باشد که کاربران هنگام خرید، به آن توجه می‌کنند. خبر خوب این است که شما به سادگی می‌توانید با رعایت یک سری نکات، چیدمان بسیار بهتری داشته باشید.

نحوه‌ی چینش صحیح و اصولی مواد غذایی در یخچال فریزر ساید‌بای‌ساید از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر که شما مواد غذایی را به صورت اصولی و در جایگاه مخصوص خود قرار ندهید به احتمال زیاد با مشکل کمبود فضای کافی مواجه می‌شوید. علاوه بر مساله‌ی کمبود فضا، ممکن است بر اثر چینش غلط مواد غذایی، فرایند فاسد شدن آن‌ها نیز سرعت بیشتری پیدا کند. دلیل این امر، اختلاف دما در طبقات مختلف یخچال فریزر می‌باشد.
در این محتوا قصد داریم به نحوه‌ی چیدمان مواد غذایی در یخچال فریزرهای ساید‌بای‌ساید بپردازیم. همچنین به شما نکات مربوط به نگهداری هر ماده غذایی در یخچال فریزر را توضیح می‌دهیم. به این شکل شما می‌توانید به راحتی هرچه تمام‌تر مواد غذایی خود را به سادگی در طبقات مخصوص خودشان قرار دهید. نتیجه‌ی این کار سالم ماندن مواد غذایی به مدتی طولانی‌تر و ذخیره‌سازی بیشتر مواد غذایی خواهد بود. با ما همراه باشید تا به بررسی نکات مهم جهت بهره‌برداری حداکثری از فضای یخچال فریزر ساید‌بای‌ساید بپردازیم.

به تاریخ مصرف مواد غذایی توجه کنید

قبل از خرید هرگونه مواد غذایی، ابتدا محتویات داخل یخچال فریزر را چک کنید. سپس هر غذایی که بیش از حد داخل یخچال مانده، یا تاریخ آن رو به منقضی شدن می‌باشد را از یخچال خارج نمایید. به این شکل هم سلامتی خود و اعضای خانواده را تضمین کرده‌اید و هم مقداری فضای جدید در یخچال فریزر خود ایجاد نموده‌اید. پس از خرید مواد غذایی مورد نیاز، پیشنهاد می‌شود که روی بسته‌بندی آن‌ها برچسبی شامل تاریخ خرید، تاریخ انقضا و حتی نام آن غذا چسبانده‌شود تا همیشه از میزان قدمت هر ماده غذایی مطلع باشید.

به تاریخ مصرف توجه کنید
دمای هر طبقه یخچال فریزر را در نظر بگیرید

دمای هر طبقه از یخچال فریزر ساید‌بای‌ساید را در نظر بگیرید

همانطور که قبلا ذکر کردیم، معمولا دمای هر ناحیه و هر طبقه از یخچال فریزر ساید‌بای‌ساید با سایر طبقات و نواحی آن فرق دارد. به طور مثال دمای طبقات بالاتر و یا حتی طبقات درب یخچال فریزر، از سایر نواحی بیشتر و گرم‌تر است. دلایل بالاتر بودن دمای این طبقات به عواملی چون میزان باز و بسته شدن درب یخچال در طول روز بستگی دارد. احتمالا شنیده‌اید که می‌گویند هوای گرم از هوای سرد سبک تر بوده و در یک محیط با مخلوطی از هر دو دما، هوای گرم به سمت بالا حرکت می‌کند و هوای سرد چون سنگین‌تر است به سمت پایین حرکت می‌کند.

این مساله کاملا صحت داشته و در محفظه یخچال فریزر طبقات بالاتر و یا طبقات درب یخچال فریزر دمای بیشتری دارند.بنابراین برخی از مواد غذایی مانند انواع سس و چاشنی مواد غذایی که نیاز به دمای پایین ندارند، را داخل درب یخچال فریزر ساید‌بای‌ساید قرار دهید.

 

اما نکته‌ی جذابی در رابطه با یخچال فریزهای ساید‌بای‌ساید برند دوو وجود دارد و آن هم قابلیت‌های 3D Cooling و Metal Cooling است. یخچال فریزرهای سایدبای‌ساید دوو با استفاده از قابلیت گردش هوای سه بعدی، توانایی یکسان سازی دمای تمام طبقات یخچال فریزر را دارند. علاوه بر این، یخچال فریزرهای سایدبای‌ساید دوو دارای سامانه سرمایش فلزی می‌باشند که داخل درب سوم و هوم بار یخچال فریزرهای سایدبای‌ساید دوو تعبیه شده‌اند. این سامانه منجر به حفظ دمای محفظه یخچال فریزر می‌شوند.

در ادامه قصد داریم به نحوه‌ی نگهداری مواد غذایی اصلی و جایگاه نگهداری هر کدام از آن‌ها در یخچال فریزرهای ساید‌بای‌ساید بپردازیم.

محل نگهداری تخم‌مرغ در یخچال فریزر ساید‌بای‌ساید

تخم‌مرغ‌ها جز آن دسته از مواد غذایی هستند که بهتر است در دماهای پایین‌تری نگهداری شوند. البته فقط دمای پایین کافی نیست؛ بلکه ثبات و تعادل دمایی برای حفظ سلامت و کیفیت تخم‌مرغ اهمیت بالاتری دارد. برخلاف تصورات بسیاری از افراد که تمایل دارند تخم‌مرغ‌ها را داخل در یخچال قرار دهند، باید در رابطه با محل چیدمان تخم‌مرغ‌ها تجدید نظر کرد. در یخچال فریزرهای ساید‌بای‌ساید، ثابت‌ترین دما را می‌توان در نقاط میانی و مرکزی یخچال فریزر پیدا کرد. پیشنهاد می‌شود برای حفظ سلامت و تازگی تخم‌مرغ‌ها، آن‌ها را در طبقات میانی یخچال فریزرهای ساید‌بای‌ساید قرار دهید.

نگهداری تخم مرغ در یخچال فریزر ساید‌یای‌ساید
نگهداری نواع لبنیات هادر یخچال فریزر ساید‌بای‌ساید

نگهداری انواع لبنیات در یخچال فریزر ساید‌بای‌ساید

انواع لبنیات و محصولات لبنی از حساسیت بسیار بالایی برخوردارند و بهتر است که هرچه زودتر مصرف شوند. شاید بتوان گفت که شیر حساس‌ترین ماده غذایی است. شیر به دمای پایینی برای نگهداری نیاز دارد حتی نسبت به تخم‌مرغ باید در دمای پایین‌تری نگهداری شود، لذا توصیه می‌شود شیر را در طبقات پایین‌تر قرار دهید. اگر که مصرف شیر شما و سایر اعضای خانواده بالا ‌باشد، می‌توانید شیر را داخل پایینی‌ترین قسمت در یخچال نگهداری نمایید. علاوه بر این توصیه می‌شود که قبل از هربار مصرف به تاریخ انقضای شیر توجه نمایید.
باید توجه داشته باشید که سایر لبنیات مانند ماست، خامه، پنیر و کشک در مقایسه با شیر زودتر فاسد می‌شوند و باید سریع‌تر مصرف شوند. دمای مورد نیاز نگهداری سایر لبنیات‌ها مانند شیر پایین بوده و برای حفظ طولانی‌تر آن‌ها توصیه می‌شود همانند شیر در طبقات پایین‌تر نگهداری شوند. به طور کلی، بهتر است یکی از پایینی‌ترین طبقات یخچال را به نگهداری از انواع لبنیات اختصاص دهید. همیشه به یاد داشته باشید که تاریخ انقضای این نوع مواد غذایی را قبل از مصرف، بررسی نمایید.

محل نگهداری میوه‌ها و سبزیجات

اغلب میوه‌ها و سبزیجات، به سرعت طراوت و تازگی خود را از دست می‌دهند. برای نگهداری هرچه بهتر و افزایش کیفیت این نوع مواد غذایی باید علاوه بر سرما، مقداری رطوبت در محل نگهداری آن‌ها وجود داشته باشد. در حقیقت، وجود رطوبت به حدی حائز اهمیت است که اگر این فاکتور در نگهداری میوه‌ها و سبزیجات حذف شود، زمان فاسد شدن آن‌ها تقریبا دو برابر افزایش می‌یابد. البته این موضوع برای تمام میوه‌ها صدق نمی‌کند. برعکس، برای برخی میوه‌ها مانند موز و سیب و کیوی، به دلیل اینکه گاز اتیلن منتشر می‌کنند، بهتر است که هم از سایر میوه‌ها جدا نگه داشته شوند و هم اینکه در محیطی کاملا خشک و بدون رطوبت قرار بگیرند. بهترین گزینه‌ی موجود برای نگهداری این نوع مواد، محفظه‌های مخصوص نگهداری میوه‌ها و سبزیجات هستند که معمولا با علائمی خاصی مشخص شده‌اند.

این محفظه‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که با حفظ تعادل دمایی و رطوبت میوه و سبزیجات، به حفظ کیفیت و ماندگاری آن‌ها کمک می‌کند. به همین دلیل، برای این محفظه‌ها دریچه‌ای جهت ورود و خروج رطوبت میوه‌ها و سبزیجات تعبیه می‌شود. شما می‌توانید با تنظیم این دریچه، میزان رطوبت داخل محفظه را بسته به نوع موادی که در آن نگهداری می‌کنید، تغییر دهید.

 

محل نگهداری میوه ها و سبزیجات در یخچال فریزر ساید‌بای‌ساید

نحوه تنظیم رطوبت محفظه نگهداری میوه‌ها و سبزیجات

این دریچه به نحوی عمل می‌کند که با بستن آن، بخار آب ناشی از رطوبت در محفظه باقی می‌ماند و این امر موجب حفظ رطوبت و سلامت و تازگی میوه‌ها و سبزیجات می‌شود. از طرفی دیگر، برای میوه‌‌هایی که رطوبت برای آن‌ها مضر می‌باشد، شما می‌توانید این دریچه را باز کنید تا رطوبت از محفظه نگهداری میوه و سبزیجات خارج شود. تمام یخچال فریزرهای برند لوازم خانگی دوو، با بهره‌مندی از فیلتر جاذب اتیلن، در حفظ سلامت و تازگی میوه‌ها و سبزیجات به شما کمک ‌می‌کند.

نگهداری میوه و سبزیجات در یخچال فریزر ساید‌بای‌ساید

نکته‌ی بسیار مهم برای حفظ کیفیت و تازگی میوه‌ها و سبزیجات، شستشوی آن‌ها قبل از زمان مصرف می‌باشد. این کار کمک ویژه‌ای به حفظ شادابی و طراوت میوه‌ها و سبزیجات می‌کند.
اگر می‌خواهید میوه‌ها و یا سبزیجات خود را برای مدت زمان بیشتری نگهداری نمایید، پیشنهاد می‌شود آن‌ها را قطعه قطعه کرده و سپس در پلاستیک فریزر قرار دهید و آن‌ها را در فریزر نگهداری نمایید. با این شیوه شما می‌توانید میوه‌ها و سبزیجات را برای مدت زمان بسیار طولانی‌تری نگهداری کنید.

نگهداری از انواع گوشت‌های خام در یخچال فریزر ساید‌بای‌ساید

برای نگهداری انواع گوشت‌ها باید آن‌ها را بسته‌بندی کرده و داخل فریزر نگهداری نمایید. بهتر است که برای نگهداری گوشت‌ها، آن‌ها را داخل یخچال نگهداری نکنید مگر آنکه بخواهید آن‌ها را یخ‌زدایی نمایید. البته برای یخ‌زدایی گوشت منجمد باید آن را در پایینی‌ترین قسمت یخچال فریزر قرار دهید. زیرا هوای سرد سنگین‌تر از هوای گرم است و طبیعتا هنگامی که درب یخچال فریزر باز می‌شود و جریان هوای گرم وارد محفظه دستگاه می‌شود، هوای گرم به دلیل سبک‌تر بودن در قسمت بالا جریان پیدا می‌کند و در قسمت‌های پایینی درجه حرارت محفظه به دلیل تجمع هوای سرد، کاهش میابد. به همین دلیل بهترین قسمت برای نگهداری طولانی مدت انواع گوشت‌ها، پایینی‌ترین طبقه فریزر می‌باشد.

یخچال فریزرهای دوو، با بهره‌مندی از محفظه‌ی مخصوص نگهداری گوشت، توانایی نگهداری آن‌ها را در دمایی مطلوب دارند. شما می‌توانید با خیالی آسوده نگهداری از مواد غذایی گوشتی خود را به محفظه‌های Magic cool zone بسپارید.

ترفند نگهداری انواع نوشیدنی ها و آب میوه ها در یخچال فریزر

ترفند نگهداری انواع نوشیدنی‌ها و آب‌میوه‌ها

بطری‌های نوشیدنی از اساسی‌ترین مواردی هستند که فضای محفظه یخچال را به خود اختصاص می‌دهند. نگهداری نوشیدنی‌ها و آب‌میوه‌ها کمتر از سایر مواد غذایی دارای حساسیت می‌باشد. تنها چیزی که باید در رابطه با انواع نوشیدنی‌ها، نوشابه‌ها و آب‌میوه‌ها در نظر داشت این است که درب بطری‌های نوشیدنی همیشه محکم بسته شده باشند. در یخچال‌ها مکان‌هایی برای نگهداری انواع نوشیدنی‌ها تعبیه شده است که اصلی‌ترین آن محفظه‌ها و طبقات داخل در یخچال می‌باشد. این محفظه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بطری‌های نوشیدنی کمترین فضای ممکن را اشغال کنند. البته قابل ذکر است که در بسیاری از یخچال فریزرها مخصوصا یخچال فریزرهای ساید‌بای‌ساید دوو، محفظه‌ای تحت عنوان بار خانگی (Home Bar) تعبیه شده است که محفظه‌ای مجزا و مختص برای نگهداری انواع نوشیدنی‌ها می‌باشد.

مدت زمان مطالعه: 6 الی 7 دقیقه

اشتراک گزاری

مطالب پیشنهادی

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.