نحوه ی شستشو ظروف حساس در ماشین ظرفشویی

Author picture

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در صنعت لوازم خانگی، کلیه امور منازل به شکل چشمگیری ساده تر شدند. شستشوی ظروف همواره از دغدغه های همیشگی اعضای خانواده بوده است. خوشبختانه، ماشین ظرفشویی این امر را به بهترین و سریع ترین شکل ممکن انجام می دهد. با ارتقا و بهبود عملکرد تکنولوژی های موجود در ماشین ظرفشویی، شما می توانید ظروف مد نظرتان را با ماشین ظرفشویی تمیز کنید. انواع قابلیت ها و برنامه های شستشویی که در ماشین ظرفشویی وجود دارد، انتخاب نامحدودی برای شستشوی انواع ظروف به شما می دهد. البته برخی از ظروف به دلیل ظرافت و حساسیتی که دارند بهتر است با ماشین ظرفشویی تمیز نشوند. با این وجود شما می توانید با رعایت موارد زیر، حتی این گونه ظروف را با ماشین ظرفشویی شستشو دهید.

صفحه نمایش ماشین ظرفشویی

برنامه ی شستشوی ماشین ظرفشویی را متناسب با نوع ظروف انتخاب کنید

ظروف حساس غالبا از جنس های شیشه، لعاب و کریستال می باشند. این ظروف به دلیل ماهیت فیزیکی ترد و شکننده ی خود بهتر است که به طور مداوم و طولانی مدت در معرض شستشو با دمای بالای آب نباشند. ماشین های ظرفشویی برنامه های مختلف بسیاری برای شستشوی ظروف دارند. شما باید از حالت شستشوی ظروف حساس که در هر ماشین ظرفشویی نام منحصر به فردی دارد، استفاده نمایید. به طور مثال در ماشین ظرفشویی های دوو، برنامه شستشوی Glass وجود دارد که برای شستشوی انواع ظروف شیشه ای و چینی که از حساسیت بیشتری نسبت به سایر ظروف دارند استفاده می شود. از ویژگی های این برنامه ی شستشو، می توان به مدت زمان کمتر آن و دمای کمتر آب در فرایند شستشو اشاره کرد. این برنامه بهترین گزینه برای شستشوی ظروف حساس و شکستنی می باشد.

نحوه ی چیدمان ظروف در طبقات ماشین ظرفشویی

به نحوه ی چیدمان ظروف حساس توجه کنید

برای شستشوی هرچه بهتر ظروف شما باید همواره به نحوه ی چیدمان ظروف خود دقت کنید. نحوه ی چیدمان صحیح ظروف، علاوه بر بهبود عملکرد شستشو، به حفظ سلامت بدنه و جنس ظروف کمک شایانی می کند. اهمیت این موضوع زمانی بیش تر می شود، که شما بخواهید با ماشین ظرفشویی خود، ظروف حساس و شکستنی را شستشو دهید. در ادامه به ارائه ی نکاتی جهت بهترین چیدمان ظروف حساس و ظریف در ماشین ظرفشویی می پردازیم.
مورد اولی که در چیدمان ظروف حساس باید به آن توجه داشته باشید، این است که ماشین ظرفشویی خود را تا حداکثر ظرفیت پر نکنید. بهتر است که همواره مقداری فضای خالی بین ظروف حساس وجود داشته باشد. به این شکل هم بهتر تمیز می شوند و هم خطر آسیب دیدن آن ها به میزان چشم گیری کاهش پیدا می کند.
بشقاب ها و ظروف بزرگتر مثل ظروف شیرینی خوری را در قفسه ی پایینی ماشین ظرفشویی قرار دهید و سطح داخلشان را به سمت مرکز آبفشان قرار دهید. کلیه ی لیوان ها و کاسه های بلوری و چینی را در بالاترین طبقه با اندکی زاویه قرار دهید تا سطوح مختلف آن ها به خوبی تمیز شود.

جمع بندی

به صورت کلی توصیه می شود که ظروف گران قیمت و حساس را با ماشین ظرفشویی نشویید. ظروفی که در آن از طلا، نقره یا مس استفاده شده است را حتما با دست بشویید. شستشوی ظروف این چنینی در ماشین ظرفشویی منجر به کدر شدن و از بین بردن جلوه ی آن ها می شود. ظروف چوبی را نیز با دست بشویید، زیرا حرارت ناشی از فرایند شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی منجر به ترک خوردن بافت چوب می شود. تنها ظروف حساسی که با رعایت نکات فوق می توانید حتی با ماشین ظرفشویی بشویید، ظروف بلوری، چینی و شیشه ای می باشد. بهترین کار این است که آن ها را با دست بشویید اما با رعایت نکات بالا شما می توانید حتی ظروف حساس چینی و بلوری را با ماشین ظرفشویی بشویید. اگرچه این کار نباید خیلی زیاد انجام شود چون می تواند منجر به آسیب دیدن ظروف بشود.

نحوه ی قرارگیری ظروف حساس

اشتراک گزاری

مطالب پیشنهادی

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.