جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

چرا تایمر لباسشویی دوو خراب می‌شود یا زمان بندی محصول درست نیست؟

چنانچه تمام پارامترها مطابق استاندارد باشند، در نشانگر ماشین لباسشویی‌های دوو هر عدد به معنای یک دقیقه است. اما اگر هریک از پارامترهای مربوطه جابه‌جا شود، زمان به صورت اتوماتیک افزایش یا کاهش پیدا می‌کند.

کاهش زمان به‌صورت پرش در زمان تایمر است، برای مثال فرض کنید برنامه شستشو را با دمای 40 درجه سانتیگراد تنظیم کرده‌اید، درفصل تابستان که آب ورودی تقریبا گرم است (به ویژه در مناطق گرمسیری) لباسشویی نیازی به گرم کردن آب ندارد و زمانی که مقرر بود المنت در مدار قرار گیرد از چرخه حذف می شود.

اما افزایش زمان به دو شکل رخ می‌دهد؛ عدد روی صفحه برای مدتی ثابت می‌ماند یا اینکه به زمان دستگاه افزوده می شود. برای مثال در ابتدای برنامه شستشو یک دقیقه زمان برای آبگیری محصول در نظر گرفته شده، اما چنانچه فشار آب کم باشد بیش از یک دقیقه زمان لازم است تا مرحله آب‌گیری انجام شود. در نتیجه این زمان به صورت اتوماتیک افزوده می شود و تغییری در صفحه نمایش به وجود نمی‌آید.

به عنوان مثالی دیگر فرض کنید که برنامه شستشو به خشک کردن البسه رسیده و لباسشویی می‌خواهد به حداکثر دور خود برسد تا لباس‌ها خشک شوند، اما البسه در دیگ گره خورده‌اند و باعث نامتوازن شدن وزن در لگن دستگاه شده‌اند. در چنین شرایطی ماشین لباسشویی برای جلوگیری از آسیب دیدن قطعات شروع به چپ و راست کردن البسه می پردازد تا البسه در دیگ به صورت متوازن پخش شوند و سپس به حداکثر دور خود برسد. این امر می‌تواند موجب به 20 دقیقه افزایش زمان شستشو شود بدون اینکه روی نمایشگر تغییری صورت گیرد. اگر بعد از این زمان دستگاه نتواند البسه را بالانس کند، برنامه شستشو را تمام کرده و مرحله خشک کردن لباس‌ها را انجام نمی‌دهد یا اینکه با حداقل سرعت ممکن اقدام به خشک کردن می کند.

در مدل‌های قدیمی لباسشویی دوو، بعد از چند بار گردش به چپ و راست برای بالانس کردن البسه در دیگ، اگر همچنان لباس‌ها بالانس نشوند، زمان نمایشگر به عقب برگشته و دستگاه مجددا در حالت آبکشی قرار می‌گیرد تا بتواند البسه را بالانس کند و مرحله خشک کردن انجام شود

در نهایت اگر از میزان البسه و نوع البسه و برنامه انتخابی اطمینان دارید، با شماره 1699 تماس بگیرید تا کارشناسان شرکت دوو به طور کامل محصول را بررسی کرده و شما را راهنمایی کنند یا در صورت نیاز به تعمیر اقدامات لازم را انجام دهند.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.