جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سنسور MEMS در ماشین لباسشویی سنیور دوو چگونه عمل می کند؟

سنسورهای MEMS، در ماشین های لباسشویی سنیور دوو، به عنوان سنسورهای شتاب سنجی عمل می کنند. این سنسورها اساسا از نوع ارتعاشی است که در ماشین لباسشویی های سنیور دوو مورد استفاده قرار گرفته است. MEMS ها در شرایط نامتعادل و در حین لرزش به کار می روند تا جلوی هرگونه ارتعاش دستگاه را بگیرند.

این سنسورها در تمامی مراحل فرایند شست و شو، ارتعاشات وارد شده به ماشین لباسشویی را که ناشی از نامتعادل بودن وزن لباس‌های درون مخزن می باشد را شناسایی کرده و برای مقابله با این لرزش های ایجاد شده، متناسب با حجم لباس ها، مناسب ترین دور چرخش موتور را انتخاب می‌کند تا میزان لرزش کمتر شده و دامنه نوسانات در محدوده ی استاندارد باقی بماند. اگر لرزش دستگاه زیاد باشد، سنسور MEMS عملیات را متوقف کرده و پس از متوازن سازی لباس ها، مجددا فرایند شست و شو را ادامه می دهد. این فرایند باعث می شود میزان لرزش و صداهای اضافی کم شود و در نتیجه، عمر مفید دستگاه افزایش یابد.

چگونه می توانیم سنسور MEMS ماشین لباسشویی خود را مجددا راه اندازی کنیم؟

برای راه اندازی مجدد سنسور های MEMS، شما می توانید جریان برق را در آن ایجاد کنید؛ به این منظور ماشین لباسشویی را از برق بکشید و یا این‌که برق را از طریق فیوز قطع کنید تا جریان برق به طور کامل قطع شود. کمی صبر کنید تا جریان الکتریکی کاملا از ماشین لباسشویی خارج بشود، این کار معمولا بین 1 الی 5 دقیقه، طول می کشد. سپس برق را مجدد با روشن کردن فیوز برق یا متصل کردن ماشین لباسشویی به جریان برق، به سیستم برگردانید. این کار سریع ترین و ساده ترین راه برای تنظیم مجدد ماشین لباسشویی و سنسورهای MEMS ضد لرزش دستگاه است.

در صورت خرابی سنسور MEMS در ماشین های لباسشویی چه باید کرد؟

اگر حین استفاده از ماشین لباسشویی، سر و صدا و لرزش دستگاه زیاد شد ولی بعد از مدتی تغییر پیش نیامد احتمالا سنسور MEMS دچار اختلال شده و بایستی بررسی شود.

البته در صورتی که دستگاه نتواند ارتعاشات را کنترل کند، ارور کدهایی با عناوینی نظیر E12 و E15 و E16 بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی نمایش داده می‌شود که از دلایل بروز این ارورها می توان به اختلال به وجود آمده در سنسورهای MEMS اشاره نمود.

از آنجایی که سنسورهای MEMS تجهیزات حساسی هستند، در صورت بروز هرگونه مشکل، با شماره پشتیبانی 1699 تماس گرفته و مشکل ماشین لباسشویی خود را به کارشناسان ما گزارش دهید و تحت هیچ شرایطی تعمیر سنسورهای MEMS ماشین لباسشویی را خودتان انجام ندهید.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.