چرا دیگ لباسشویی دوو نمی‌چرخد؟

علل مختلفی برای نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی وجود دارد که معمول‌ترین آنها عبارتند از:

  • اگر بیش از ظرفیت لباسشویی، لباس در مخزن آن بگذاریم، موتور دستگاه نمی‌تواند درام یا دیگ را به خوبی به گردش درآورد. به‌علاوه اگر لباس‌ها به‌طور متوازن در دیگ لباسشویی قرار نگیرند نیز احتمالا بروز این مشکل وجود دارد.
  • اگر سوئیچ درِ لباسشویی خراب باشد، دیگ لباسشویی شروع به چرخید نمی‌کند. در مجاورت قاب درِ لباسشویی و داخل کابین آن سوئیچی به­‌عنوان محافظ برای جلوگیری از باز شدن درِ لباسشویی در هنگام چرخش وجود دارد. اگر مشکل از سوئیچ باشد، باید تعویض شود.
  • باز بودن درِ لباسشویی از دیگر علل نچرخیدن دیگ است. از آنجاکه محصولات دوو با در نظر گرفتن تمام مسائل ایمنی طراحی شده است، اگر قفل درِ لباسشویی خراب باشد یا به درستی بسته نشده باشد، دستگاه شروع به کار نخواهد کرد.
  • ممکن است در جیب یکی از لباس‌ها وسیله‌ای جامانده باشد که در هنگام شستشو وارد پمپ تخلیه شود. در این شرایط آب به راختی تخلیه نمی‌شود و در ادامه برنامه شستشو دستگاه به درستی کار نمی‌کند و احتمالا دیگ نمی‌چرخد.
  • پاره یا شل شدن تسمه‌ها علت دیگری برای نچرخیدن دیگ لباسشویی است. اگر تسمه‌­ها پاره یا شل شوند دیگ دستگاه به­‌خوبی نمی‌چرخد. در این صورت باید تسمه آسیب دیده تعویض شود. ترجیحا در هنگام تعویض تسمه، قرقره و چرخ تسمه را نیز کنترل کنید.
  • گاهی ممکن این مشکل ناشی از وجود مشکلی در لباسشویی باشد. موتور دیگ لباسشویی را می‌چرخاند و  خراب شدن آن منجر به نچرخیدن دیگ خواهد شد.

توجه داشته باشید که اگر دیگ لباسشویی نمی‌چرخد، برای بررسی علت دقیق این مشکل با شماره ۱۶۹۹، مرکز تماس انتخاب الکترونیک، تماس بگیرید.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.