جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

علت صدای داخل دیگ ماشین لباسشویی دوو در زمان شست و شو چیست؟

اگر در حین کار کردن ماشین لباسشویی، صدایی از داخل دیگ ماشین شنیدید، حتما دلایل آن را مورد بررسی قرار دهید. در ادامه برخی از دلایل صدای داخل دیگ ماشین لباسشویی دوو را با هم بررسی می‌کنیم.

1) گیر کردن اشیا داخل ماشین لباسشویی

گاهی اوقات ممکن است داخل دیگ یا لاستیک ماشین، اشیا خارجی نظیر سکه، سوزن، سنجاق و… گیر کرده باشد. از همین رو بعد از اتمام کار ماشین لباسشویی، داخل دیگ رو به طور کامل بررسی کنید، تا اگر داخل لاستیک یا دیگ ماشین چیزی گیر کرده بود، آنها را خارج کنید. همچنین درام و فیلتر ماشین لباسشویی را بررسی کنید.

برای جلوگیری از این اتفاق نیز، قبل از قرار دادن لباس‌ها در داخل دیگ لباسشویی، حتما داخل جیب و بین لباس‌ها را به طور کامل چک کنید و به صورت تک تک داخل ماشین قرار دهید.

2) تراز نبودن ماشین لباسشویی

اگر متوجه صدای دیگ داخل ماشین لباسشویی در حین شستشو شدید، حتما تراز بودن محل قرارگیری ماشین لباسشویی را بررسی کنید. چرا که گاهی اوقات به دلیل تراز نبودن ماشین لباسشویی، دیگ داخل ماشین شروع به سر و صدا می‌کند. شما می‌توانید بعد از اتمام کار ماشین لباسشویی، تراز بودن آن را بررسی کنید.

3) گذاشتن بیش از حد لباس در ماشین لباسشویی

اگر بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی داخل آن لباس قرار دهید؛ ممکن است در حین شستشو، دیگ داخل ماشین سر و صدا ایجاد کند. از این‌رو حتما در حد ظرفیت ماشین لباسشویی و متناسب با برنامه انتخابی، داخل آن لباس قرار دهید.

4) خراب شدن بلبرینگ‌های دیگ ماشین لباسشویی

اگر در حین شست و شو از ماشین صداهایی همچون صداهای غر غر یا ناله شنیدید، نشان دهنده خرابی بلبرینگ‌های داخل دیگ ماشین لباسشویی است. خراب شدن بلبرینگ‌های داخل دیگ، بر اثر استفاده از مواد شوینده نامناسب، ریختن لباس بیش از حد و… است.

همچنین برای مطمئن شدن از خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی، ابتدا آن را از برق جدا کرده و دیگ ماشین لباسشویی را با دست بچرخانید؛ اگر در لحظه چرخاندن دیگ، صدای ناله یا غر غر کردن ماشین را احساس کردید، نشان دهنده خرابی بلبرینگ‌های دیگ ماشین لباسشویی است. تعمیر بلبرینگ‌های داخل دیگ ماشین لباسشویی را حتما به تکنسین مربوط دوو بسپارید.

در نهایت اگر علت صدای داخل دیگ ماشین لباسشویی دوو را در حین شستشو پیدا نکردید، حتما با پشتیبانی و نمایندگی دوو (1699) تماس بگیرید.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.