جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بوی بد ماشین لباسشویی از چیست؟

ماشین لباسشویی وسیله‌ای برای تمیز کردن و بهداشت در منزل است و انتظار نمی‌رود که از آن بوی بد متصاعد شود، اما این اتفاق گاهی رخ می‌دهد. اگر بعد از شست‌وشو، ماشین لباسشویی به خوبی نظافت نشود، ممکن است بعد از مدتی از دستگاه بوی بد به مشام برسد.

گاهی نیز با وجود انجام نظافت‌های بعد از شست‌وشو، با توجه به اینکه نمی‌توان به داخل دیگ دسترسی کامل داشت، ممکن است رسوبات انباشته شده در دستگاه علاوه‌بر ایجاد لکه روی لباس، افزایش زمان گرم شدن آب و مصرف انرژی بیشتر، باعث ایجاد بوی نامطبوع در ماشین لباسشویی نیز بشوند.

برای جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع در ماشین لباسشویی باید بعد از هر بار شست‌وشو، لباس‌ها را فوراً از دستگاه بیرون آورده و در ماشین را تا زمانی که کاملا خشک شود، باز بگذارید (در هنگام باز بودن در دستگاه مراقب کودکان نوپای خود باشید). همچنین باید بعد از هر شست‌وشو با یک پارچه نخی لاستیک درب را تمیز و خشک کنید و اگر مدت زیادی است که این کار انجام نداده‌اید، برای پاک کردن لکه‌ها از آب گرم استفاده نمایید.

در هر صورت اگر رسوبات ایجاد شد، باید لاستیک دور درب جرم‌گیری شود. برای جرم‌گیری می‌توان از مخلوط سرکه و جوش شیرین یا از پودرهای جرم‌گیر استفاده کرد تا بتوان از تشکیل جرم، کپک و قارچ و در نتیجه ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی جلوگیری کرد.

برای استفاده از سرکه و جوش شیرین، باید ابتدا سرکه را روی شیار لاستیک اسپری کرده و سپس روی آن جوش شیرین بریزید؛ حال چند دقیقه صبر کرده و بعد با یک پارچه تمیز آن را پاک کنید. روش دیگر برای نظافت لباسشویی، استفاده از پودرهای جرم‌گیر و برنامه شستشوی درام ماشین لباسشویی است. قبل از استفاده از پودر جرم‌گیر حتما دستورالعمل روی بسته‌بندی آن را مطالعه نمایید.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.