علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی دوو چیست؟

خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی در حین کار می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد و از مهمترین آن‌ها وجود نقص در عملکرد قطعات حساس است که منجر به قطع شدن برق و خاموش شدن دستگاه می‌شود. به‌طور کلی از علل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قطع شدن برق: اولین و در دسترس‌ترین علت برای خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی قطع شدن یا ایجاد نوسان در برق خانه یا بیرون آمدن دو شاخه از پریز است.
  • داغ شدن ترموستات: داغ شدن بیش از حد ترموستات می‌تواند باعث خاموشی ناگهانی دستگاه شود. معمولا اگر بیش از نیم ساعت از جاروبرقی استفاده شود، ممکن است موتور داغ شده و ترموستات دستگاه را خاموش کند. این موضوع کاملا طبیعی بوده و باید اجازه دهید دستگاه خنک شود. اگر این اتفاق به خاطر خراب شدن ترموستات رخ دهد، در صورت نیاز باید ترموستات تعویض شود.
  • انسداد لوله جاروبرقی: ممکن است گیر کردن زباله در لوله جاروبرقی باعث داغ شدن دستگاه و در نتیجه خاموش شدن آن شود. توجه کنید که مسدود شدن جاروبرقی حتی می‌تواند باعث سوختن آن شود.
  • قطع شدن سیم رابط جاروبرقی: اگر موقع استفاده از دستگاه برای مدت طولانی سیم آن کشیده شود، ممکن است به مرور سیم در محل اتصال قطع شده و مانع رسیدن برق شود. در این حالت تعمیرکار باید اتصال سیم را بررسی و تعمیر کند.
  • پر بودن کیسه جاروبرقی: پر بودن کیسه زباله دستگاه نیز می‌تواند سبب داغ شدن آن و در نهایت خاموش شدن دستگاه شود.
  • کثیف بودن فیلترهای جاروبرقی: کثیف بودن فیلترها می‌تواند اصطلاحا منجر به خفگی جاروبرقی شود. پس اگر دستگاه شما پس از چند دقیقه استفاده خاموش می‌شود، لازم است فیلترها را بررسی کرده و در صورت نیاز آنها را تمیز یا تعویض کنید.
  • نیم‌سوز شدن موتور جاروبرقی: نیم‌سوز شدن موتور یا معیوب شدن قطعه‌ای در موتور هم می‌تواند از دیگر دلایل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی دوو باشد. نیم‌سوز شدن نشان می‌دهد که عمر موتور رو به پایان است.

توصیه می‌شود همیشه برای بررسی دقیق‌تر و در صورت نیاز تعمیر مطمئن دستگاه برند دووی خود با شماره ۱۶۹۹، مرکز تماس انتخاب الکترونیک تماس بگیرید.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.