علت صدای زیاد جاروبرقی چیست؟

جارو برقی از دسته وسایلی است که در هنگام روشن بودن سر و صدای زیادی تولید می­‌کند، اما گاهی شدت این صدا­ها زیاد و ناهنجار می­‌شود که نشان­‌دهنده مشکلاتی است که با کمی بررسی و دقت می­‌توانید آن­ها را رفع کنید.

  • یکی از اولین دلایل پخش شدن صدای ناهنجار از جاروبرقی می‌­تواند به خاطر پر بودن کیسه جارو برقی باشد. برای این‌که دستگاه عملکرد خوبی داشته باشد، همیشه کیسه آن را چک کنید تا صدای آن از حالت استاندارد خارج نشود و کارایی خوبی داشته باشد.
  • دلیل دیگر صدای ناهنجار می‌­تواند به خاطر مسدودشدن لوله خرطومی دستگاه باشد. بهتر است پیش از جارو کردن منزل، وسایل و آشغال­‌های درشت را جمع‌آوری کنید.
  • مهم­ترین دلیل وجود صدای بلند و زیاد در جاروبرقی، کثیف شدن فیلتر است. فیلتر تاثیر زیادی بر قدرت مکش دارد و به مرور کثیف شده و موجب پخش شدن صدای زیاد می‌­شود. بنابراین اگر متوجه شدید که علت صدای ناهنجار دستگاه‌تان فیلتر آن است، ابتدا فیلتر را جدا کنید و سپس آن را بشویید. اگر فیلتر جاروبرقی شما قابل شستشو نبود، باید یک فیلتر جدید خریداری کرده و جایگزین فیلتر قبلی کنید.
  • علت دیگر وجود صدای زیاد، می­‌تواند خرابی موتور باشد. در این­صورت باید از طریق تماس با مرکز تماس انتخاب الکترونیک (۱۶۹۹) به تعمیرکار و نماینده‌های مجاز مراجعه کنید.
  • اگر موارد فوق را بررسی کردید و هنوز صداها رفع نشده بودند، به سراغ فن دستگاه بروید. مشکلاتی مانند شکستگی پره‌­های فن می‌­تواند باعث ایجاد صدای ناهنجار و بلند شود.
  • اگر صدایی که می­‌شنوید مانند سوت کشیدن است، ممکن است در قسمت‌­های پنهان دستگاه سوراخی ایجاد شده باشد. در این صورت سعی کنید خیلی سریع محل سوراخ را پیدا و نسبت به رفع آن اقدام کنید.
  • علت آخر ایجاد صدای بلند می‌­تواند به خاطر شکستگی برس باشد. بهتر است بعد از هربار جارو کشیدن برس دستگاه را بررسی و تمیز کنید تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود.
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.