جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

چرا تلویزیون OLED دوو شبکه‌های دیجیتال را دریافت نمی‌کند؟

تلویزیون‌های هوشمند اولد دوو مانند تلویزیون‌های هوشمند ال ای دی دوو با داشتن گیرنده دیجیتالی داخلی (DVBT2) این قابلیت را دارند تا به وسیله آنها شبکه‌های دیجیتال را دریافت و تماشا کنید. در این تلویزیون‌ها برای دریافت سیگنال دیجیتال و آنالوگ اتصال آنتن هواییvhf وuhf لازم است و از ترمینال ANTENNA IN برای اتصال تلویزیون به آنتن هوایی استفاده می‌شود. اگر بعد از نسب آنتن و راه‌اندازی تلویزیون باز هم در دریافت شبکه‌های دیجیتال با مشکل مواجه شدید، موارد زیر را بررسی نمایید:

  • در صورتی که عبارت “سیگنال نیست” روی صفحه ظاهر شد، ابتدا از سالم بون کابل اتصال به آنتن اطمینان حاصل کنید.
  • اگر تصویر تلویزیون‌ دارای برفک بود، باید مطمئن باشید آنتن و کابل سالم هستند و آنتن در محل مناسب نصب شده است.
  • اگر در صفحه خطوط راه راه مشاهده می‌کنید، احتمال دارد از طرف دستگاه‌های الکترونیکی دیگر مانند تلویزیون و رادیو در دریافت سیگنال اختلال ایجاد شده باشد.
  • اگر از سلامت آنتن و گیرنده مطمئن هستید، ممکن است منطقه شما نقطه کور بوده و قادر به دریافت برخی از شبکه‌های دیجیتال نباشد؛ مخصوصا اگر در مناطق کوهستانی قرار داشته باشید.
  • وجود موانع طبیعی مانند شاخ و برگ درختان و موانع غیر طبیعی مانند ساختمان‌های بلند یا بناهای فلزی مابین خط مستقیم آنتن گیرنده و امواج تلویزیونی می‌تواند در دریافت تصویر یا کاهش کیفیت آن اختلال ایجاد کند، پس بهتر است آنتن را تا جای ممکن در ارتفاع زیاد نصب نمایید. برای مثال وجود بزرگراه یا لامپ‌های نئون در نزدیکی آنتن می‌تواند موجب شود، صدا نویز داشته باشد.
  • پارازیت یا دکل‌های برق فشار قوی نیز می‌توانند باعث خرابی سیگنال دریافتی شوند.

در نهایت اگر همه نکات را رعایت کرده و باز در دریافت شبکه‌های دیجیتال مشکل داشتید، برای بررسی مشکل تلویزیون‌ خود با شماره ۱۶۹۹ (خدمات مشتریان انتخاب‌الکترونیک) تماس بگیرید.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.