چگونه گوشی موبایل را به تلویزیون هوشمند دوو وصل کنیم؟

تلویزیون‌های هوشمند دوو این قابلیت را دارند که بتوان گوشی موبایل را به آنها متصل کرد. تنها کافی است مطابق با روش‌هایی که در زیر آمده است، عمل کنید.

می‌توانید گوشی و تبلت خود را با کمک تکنولوژی MHL و SlimPort  و بسته به طراحی محصول با استفاده از یکی از پورت‌های HDMI به تلویزیون هوشمند دوو وصل کنید. برای استفاده از عملکرد MHL لازم است که کابل مناسب با سیستم گوشی تلفن همراه خود را تهیه کرده و با آن کابل، گوشی را به تلویزیون وصل نمایید. سپس با کلید Source ورودی HDMI مناسب را انتخاب نمایید.

قابل ذکر است که همه محصولات و گوشی‌ها لزوما” از طریق mhl به یکدیگر متصل نشده و یکدیگر را ساپورت نمی‌کنند. اگر گوشی شما قابلیت اتصال HDMI را داشته باشد، می‌توانید آن را مستقیما از طریق کابل HDMI به تلویزیون هوشمند متصل کنید.

در صورت نداشتن دسترسی به کابل می‌توانید به شکل بی‌سیم گوشی‌های اندرویدی خود را به تلویزیون هوشمند دوو متصل کنید. اکثر تلویزیون‌های هوشمند از استاندارد میراکست (Miracast) پشتیبانی می‌کنند؛ در این حالت نیاز است که گوشی شما نیز دارای قابلیت میراکست باشد. برای اتصال بی‌سیم یا میراکست باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • گوشی تلفن همراه و تلویزیون نباید به اینترنت متصل باشند.
  • vpn و بازی‌های کامپیوتری روی موبایل در حال اجرا نباشد.
  • گوشی موبایل باید دارای سخت افزار اتصال به تلویزیون باشد که به نام‌های مختلفی از جمله smart view ،screen mirroring، بازتاباندن و غیره شناخته می‌شوند.
  • باید کش موبایل و تلویزیون خالی باشد.
  • شایان ذکر است که همه گوشی‌های موبایل قابلیت اتصال بی‌سیم به تلویزیون را ندارند.

در نهایت گاهی ممکن است بتوان برخی از مشکلاتی که در هنگام اتصال گوشی به تلویزیون پیش می‌آید را با ریست کردن از قسمت هوم برطرف کرد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.