چگونه لپ تاپ یا کامپیوتر را به تلویزیون هوشمند دوو وصل کنیم؟

اتصال لپ‌تاپ و کامپیوتر به تلویزیون مخصوصا برای تماشای فیلم یا به عنوان مونیتور دوم کاربرد زیادی دارد. در ادامه به روش‌های اتصال کامپیوتر و لپ‌تاپ به تلویزیون هوشمند دوو اشاره شده است.

اتصال کامپیوتر به تلویزیون

برای اتصال کامپیوتر به تلویزیون از کابل D-Sub و کابل صدای PC استفاده می‌شود. در این روش ابتدا باید فرمت و کیفیت تصویر خروجی کارت گرافیک سیستم خود را در حالت مناسب قرار دهید؛ منظور یکی از حالت‌های 480*600 – 640*768 – 800*1024 – 768*1360 – 1024*1280 با فرکانس عمودی 60 هرتز است. سپس به وسیله کابل D-Sub سیستم را به تلویزیون وصل کرده و کابل صدا را نیز متصل نمایید. بعد از آن به وسیله ریموت کنترل ورودی PC را انتخاب نمایید.

از ترمینال PC IN برای اتصال کابل D-Sub و از این ترمینال PC AUDIO IN برای اتصال خروجی صدای کامپیوتر به تلویزیون استفاده می‌شود.

اگر با هشدار “خارج از محدوده” مواجه شدید، باید فرکانس کارت گرافیک کامپیوتر و میزان تفکیک‌پذیری یا رزولیشن را چک نموده و حالت مناسب با تلویزیون را انتخاب نمایید. در صورتی که فرکانس و رزولیشن طبق صفحه اتصال تلویزیون به کامپیوتر نباشد، تصویر نخواهید داشت.

اتصال لپ‌تاپ به تلویزیون

برای اتصال لپ‌تاپ به تلویزیون رایج‌ترین و مطمئن‌ترین روش استفاده از کابل HDMI است. اکثر لپ‌تاپ‌ها و تلویزیون‌های هوشمند دارای پورت HDMI هستند. هنگام اتصال با کابل HDMI نیازی به تغییر تظیمات در لپ‌تاپ نبوده و صدا و تصویر همزمان بر صفحه تلویزیون نمایش داده می‌شوند. به‌علاوه اگر لپ‌تاپ شما پورت USB-C داشته باشد، می‌توانید با کمک کابل USB-C آن را به تلویزیون متصل کنید.

هنگام اتصال لپ‌تاپ به تلویزیون موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • برای اتصال لپ‌تاپ باید کلید FN را به همراه LCD/CRT انتخاب کرده و وارد گزینه PROJECT شوید و لپ‌تاپ را در حالت DUBLICATE قرار دهید. قابل ذکر است که برای ورود به PROJECT ممکن است در لپ‌تاپ‌ها گزینه‌های متفاوتی وجود داشته باشد.
  • اگر مشکلی در اتصال پیش بیاد، احتمالا با تغییر رزولیشن و فرکانس از طریق تنظیمات صفحه لپ‌تاپ، مشکل حل خواهد شد.

در نهایت لازم به ذکر است که بعضی از مدل‌های تلویزیون قابلیت اتصال به لپ‌تاپ را ندارند.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.