علت کم شدن صدای اسپیکر تلویزیون دوو چیست؟

تماشای تصویر باکیفیت در کنار شنیدن صدای باکیفیت و رسا لذت‌بخش است. اگرچه تلویزیون‌های دوو کیفیت صدای خوبی دارند اما تعدادی از کاربران با مشکل کم شدن صدای اسپیکر تلویزیون روبه‌رو شده‌اند. اگر با چنین مشکلی برخورد کردید ابتدا چک کنید که ولوم تنظیم صدا روی حالت کمینه (minimum) نباشد. اگر مشکل از ولوم صدا نبود، این احتمال وجود دارد که تنظیمات صوتی دستگاه بهم ریخته باشد. در این صورت به منوی تنظیمات بروید و پس از باز کردن زبانه صدا، تنظیمات مربوطه و مناسب را انجام دهید. همچنین می‌توانید از گزینه ریست استفاده کنید یا تنظیمات را روی گزینه Default قرار دهید.

اگر تنظیمات مربوط به فرکانس صدا از بخش تنظیمات شخصی تغییر کرده باشد نیز با مشکل کم شدن صدای اسپیکر روبه‌رو می‌شوید. در این صورت ابتدا با استفاده از یک هدفون صدا را چک کنید، البته اکثر محصولات جدید فاقد درگاه هدفون هستند. برای رفع این مشکل باید از گزینه ریست فکتوری استفاده کنید تا تنطیمات به حالت اولیه بازگردد.

علت دیگری که برای کم شدن صدای اسپیکر تلویزیون وجود دارد، وجود مشکل در مین‌برد (مادر برد) است. مین‌برد قلب تلویزیون است که ارتباطی مستقیم با سیستم صوتی دارد و صدای خروجی از دستگاه توسط مین‌برد به اسپیکر منتقل می‌شود. اگر مشکل از این قطعه باشد، باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. البته برای این منظور از کارشناسان دوو کمک بگیرید.

خراب شدن اسپیکر یکی دیگر از علل کم شدن صدای تلویزیون است. اگر بلندگو خراب شده باشد یا سوکت‌های آن جابه‌جا شده باشند، صدای تلویزیون با مشکل مواجه می‌شود. برای این¬که مطمئن شوید مشکل از بلندگوهاست، اگر تلویزیون خروجی هدفون دارید، صدا را با هدفون گوش دهید، در صورتی‌که صدا را شنیدید احتمالا اسپیکر خراب شده است.برای رفع مشکلات سخت افزاری، با شماره پشتیبانی 1699 تماس بگیرید تا با کمک کارشناسان و تعمیرکاران مجرب، مشکل دستگاه شما حل شود.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.