خطاهای نرم افزاری تلویزیون‌های هوشمند دوو چیست؟

اگرچه تلویزیون‌های هوشمند امکانات بسیاری را عرضه می‌کنند، اما گاهی دچار خطاهای نرم‌افزای هم می‌شوند. برخی از این خطاهای نرم‌افزاری عبارتند از:

  • هنگ کردن تلویزیون هوشمند و منوهای آن حین کار کردن: زمانی‌که این مشکل به وجود بیاید، تلویزیون به‌طور ناگهانی خاموش و روشن می‌شود. علت این مشکل می‌تواند وجود اشکالی در برد اصلی (مین‌برد) دستگاه باشد.
  • هنگ کردن مرورگر وب: اگر تلویزیون در هنگام اتصال به شبکه هنگ کرد، آن را ریست (Reset) کنید تا مشکل حل شود. اگر مجددا با این مشکل روبه‌رو شدید، وضعیت شبکه را بررسی کنید.
  • تاخیر در عملکرد منوها: اگرچه این مشکل در هنگام تماشای فیلم خیلی به چشم نمی‌آید، اما اگر از تلویزیون برای بازی استفاده می‌کنید، این مشکل آزار دهنده خواهد بود. برای حل این مسئله به بخش تنظیمات بروید و تلوزیون را روی حالت pc قرار دهید.
  • تاخیر در عملکرد دستورهای ریموت­: اگر ریموت دیر عمل می­‌کند، ابتدا باتری‌­ها را بررسی کنید و اگر مشکل رفع نشد، سنسور و مادون قرمز را چک کنید و اگر باز هم مشکل برطرف نشد احتمالا این مسئله ناشی از یک ایراد نرم‌افزاری باشد. به‌علاوه این نقش می‌تواند به علت استفاده از باتری آلکالاین (آمپر بالا) یا فشار دادن پیوسته و پشت سرهم دکمه­‌های کنترل نیز باشد. زمانی‌که دکمه­‌های کنترل را پشت سرهم فشار می‌دهید، ریموت کنترل نمی‌تواند فرامین صادر شده را آنالیز و اجرا کند؛ در این شرایط اگر کنترل از قبل خراب نباشد، سرعت عملکرد دستگاه کاهش یابد.
  • بهم ریختن کانال‌ها: ممکن است کانال‌های تلویزیون جابه‌جا شود، به‌طوری‌که به نظر می‌رسد کانال موردعلاقه‌تان حذف یا گم شده است، این مشکل اغلب از باز بودن آپدیت خودکار و اضافه شدن شبکه‌های جدید ناشی می‌شود. اگر چنین اتفاقی رخ داد، از زبانه منو کانال­‌ها را جابه‌جا و متناسب با نیاز خود مرتب کنید.

البته همیشه این مشکلات نرم‌افزاری به تلویزیون مربوط نیست. مشکل هنگ کردن در محصولات اندروید می‌توانید به علل دیگری نیز به وجود بیاید، این دلایل عبارتند از:

  • گاهی در هنگام استفاده از برنامه­‌هایی مانند نماوا و فیلیمو دستگاه هنگ می­‌کند که علت آن پایین بودن سرعت اینترنت خانگی است.
  • هنگ کردن منو و صفحه اصلی تلویزیون زمانی رخ می‌دهد که حافظه پنهان دستگاه (کش) پر باشد. با خالی کردن کش مشکل هم رفع می‌­شود، برای این کار فقط باید تلویزیون را از برق بکشید.
  • جابه‌جا شدن شبکه‎‌ها می‌تواند ناشی از ثابت نبودن جهت آنتن یا فرستنده محلی باشد. در چنین شرایطی پیشنهاد می‌­کنیم به‌­صورت دستی کانال­‌ها را جستجو کنید و سپس جایگاه آن­ها را ویرایش یا به لیست علاقه‌­مندی اضافه کنید.

درصورتی­‌که در رفع مشکل هنگ کردن تلویزیون هوشمند خود موفق نبودید یا با مشکلی جدی برخورد کردید، حتما با شماره 1699 تماس بگیرید و مسئله را گزارش کنید.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.