چرا بدنه اجاق‌گاز New Imperial دوو برق دارد؟ چگونه آن را برطرف کنیم؟

اگر دست‌تان به بدنه اجاق‌گاز نیو امپریال برخورد کرد و حس کردید که بدنه اجاق‌برق دارد، این مشکل می‌تواند ناشی از نفوذ آب درون اجاق‌گاز، ذوب‌شدن عایق و سیم­‌های درون اجاق‌گاز و یا جداشدن سیم­‌ها از محل اتصال آنها به اجاق‌گاز باشد.

چگونه این مشکل را برطرف کنیم؟

  • اگر در حین تمیزکردن، آب وارد اجاق‌گاز شما گردید، ابتدا دوشاخه اجاق‌گاز را از پریز جدا و سپس با شماره 1699 (خدمات مشتریان انتخاب‌الکترونیک) تماس بگیرید و مشکل را گزارش نمایید.
  • یکی دیگر از دلایل برق‌دارشدن بدنه اجاق‌گاز، ذوب‌شدن عایق سیم‌­های آن است. اگر از فر برای مدت طولانی استفاده شود و تمام این مدت در فر بسته باشد، ممکن است عایق پلاستیکی سیم‌­ها ذوب گردد و در اثر تماس سیم بدون عایق با بدنه، جریان برق به بدنه اجاق‌گاز منتقل ­شود. برای رفع این مشکل، ابتدا دوشاخه اجاق‌گاز را از پریز جدا کنید. سپس، با شماره 1699 تماس بگیرید و مشکل را گزارش نمایید.
  • گاهی در حین جابجایی و تمیزکاری، سیم‌­های پشت اجاق‌گاز از محل اتصال خود جدا و به بدنه متصل می­‌شوند. در چنین شرایطی، جریان برق به بدنه منتقل و بدنه اجاق‌گاز برق‌دار می­شود. برای رفع این مشکل، ابتدا باید دوشاخه اجاق‌گاز را از برق جدا کنید. سپس، با شماره 1699 تماس بگیرید و مشکل را گزارش نمایید.
  • اجاق‌گاز هم مانند سایر وسایل خانه، پس از استفاده مداوم فرسوده می­شود. گاهی این فرسودگی باعث از بین رفتن روکش سیم­ها و اتصال جریان برق به بدنه اجاق‌گاز می­گردد. برای رفع این مشکل، ابتدا دوشاخه اجاق‌گاز را از پریز جدا کنید. سپس، با شماره 1699 تماس بگیرید و مشکل را گزارش نمایید.
  • اجاق گاز شما مجهز به سيستم ارت است و لذا در صورتی‌كه منزل شما مجهز به سيستم ارتينگ نباشد يا مشكلی در آن وجود داشته باشد ممكن است در بدنه اجاق احساس برق ضعيف ايجاد كند كه در اين حالت باید از برق‌كار بخواهيد سيستم ارت منزل را چك نمايید.
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.