شعله زمان دار چیست و چگونه آن را تنظیم کنیم؟

شعله زمان‌دار در اجاق‌گاز نیو امپریال دوو چیست؟

اجاق‌گاز نیوایمپرال دوو دارای دو شعله زمان‌دار است. با استفاده از شعله‌های زمان‌دار، می‌توان زمان خاموش‌شدن شعله و اتمام پخت را تنظیم کنند و بدون نگرانی از سوختن غذا به فعالیت‌های روزمره خود پرداخت. آرامش در زمان پخت غذا و همزمان آرامش در هنگام رسیدگی به سایر کارها وقتی که غذا در حال پخت است، یکی از مهمترین امتیازهای این قابلیت به‌شمار می‌رود. با تنظیم زمان خاموش‌شدن خودکار شعله اجاق‌گاز می‌توانید بدون نگرانی از خانه خارج شوید و هر زمان که خواستید به خانه بازگردید. این ویژگی مخصوصاً برای پخت غذاهای ایرانی بسیار کاربردی است.

چگونه شعله زمان‌دار در اجاق‌گاز نیو امپریال دوو را تنظیم کنیم؟

برای استفاده از این قابلیت، ابتدا باید ساعت صفحه نمایشگر تنظیم شود. برای این کار، کلید Clock را یکبار فشار دهید و با استفاده از کلیدهای + و – ساعت را تنظیم کنید. برای تنظیم دقیقه، کافی است دوباره کلید Clock را لمس کنید تا حالت تنظیم دقیقه فعال گردد. پس از تنظیم ساعت و دقیقه، می‌توان از دو تایمر موجود در صفحه نمایشگر برای تعیین زمان خاموش‌شدن شعله‌ها استفاده کرد. برای خاموش‌کردن شعله‌های زمان‌دار می‌توانید از دو روش زیر استفاده کنید:

  • مدت زمان پخت (مثلاً دو ساعت) را وارد کنید. با یک‌بار لمس کلید تایمر 1 (سرشعله پلوپز) یا تایمر 2 (سرشعله متوسط) و مشاهده حالت چشمک‌زن، می‌توان با کمک کلیدهای + و – مدت زمان پخت را تنظیم کرد.
  • زمان پایان پخت را (با توجه به زمان فعلی) وارد کنید. با دو بار لمس کلید تایمر 1 یا 2، این‌بار با استفاده از کلیدهای + و – زمان خاموش‌شدن شعله را تنظیم نمایید.

پس از تنظیم زمان پخت، با فشاردادن کلید تایمر 1 یا 2 یا پس از گذشت 5 ثانیه، تایمر از حالت چشمک‌زن خارج می‌شود. با رسیدن زمان اتمام پخت، شعله به‌صورت اتوماتیک خاموش می‌شود و زنگ هشدار برای 7 ثانیه به صدا در می‌آید. با فشاردادن هر یک از کلیدها می‌توانید صدای زنگ را قطع کنید. برای حذف زمان پخت، کلید تایمر 1 یا 2 را سه ثانیه نگه دارید.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.