جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کاربرد فیلتر هوا در یخچال فریزرهای دوو

تصویر نویسنده

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر یخچال فریزری، فیلترهای هوا هستند که وظایف بسیاری جهت حفظ طراوت و تازگی مواد غذایی دارند. اما علاوه بر حفظ تازگی مواد غذایی، این فیلترها کاربردهای دیگری نیز دارند که هر کدام برای عملکرد بهینه‌ی یخچال فریزر ضروری و حیاتی می‌باشند. در این محتوا قصد داریم به بررسی عملکرد و کاربردهای فیلترهای هوا در یخچال فریزرهای دوو بپردازیم. فیلتر هوایی که در یخچال فریزرهای دوو بکار می‌رود دارای سه لایه مجزا می‌باشد که هر لایه عملکرد منحصر به فردی دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه‌ی عملکرد و ویژگی‌های هر یک را بررسی نماییم.

کاربرد اول فیلتر هوا در یخچال فریزر: حذف کامل بوهای نامطبوع

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که در یخچال‌ها فیلتر هوا نصب می‌شود، حذف بوهای نامطبوع است. بوهای ناخوشایند یخچال فریزر بر اثر نگهداری مواد غذایی مختلف در محفظه‌ی یخچال فریزر به وجود می‌آیند. اگر یخچال‌های قدیمی را دیده‌باشید، یا از آن‌ها استفاده کرده‌باشید، مطمئنا بارها پیش آمده‌است که هنگام باز کردن درب آن‌ها با بوی ناخوشیندی مواجه شد‌ه‌اید. یکی از لایه‌هایی که در فیلتر هوای سه گانه‌ی یخچال فریزرهای دوو بکار می‌رود، فیلتر بو زدای نانو کربن (Nano Carbon Filter) است. این فیلتر با بهره‌مندی از متریال‌های جاذب بو مانند کربن زغال اکتیو و موارد مشابه، توانایی جذب بوهای نامطبوع محفظه‌ی یخچال را دارند. متریالی که در فیلتر هوای یخچال‌های دوو بکار می‌روند به طور خاص به دلیل توانایی آن‌ها در جذب و خنثی کردن بوهای زائد انتخاب شدند. در نتیجه‌، هوای محفظه‌ی یخچال‌ فریزرهای دوو حتی پس از سالیان سال استفاده همچنان خوش بو و تمیز باقی ‌می‌مانند.

 

فیلتر هوا سه گانه یخچال فریزر دوو

در حقیقت فیلتر بو زدای کربن در یخچال فریزرهای دوو با به دام انداختن و حذف و بوهای زائد، باعث می‌شوند مواد غذایی مختلف در یخچال شما عطر و طعم خود را بدون تاثیر از سایر مواد غذایی، حفظ کنند و این امکان را برای شما فراهم می‌کنند تا از غذای خود بدون هیچ عطر ناخواسته‌ای لذت ببرید.

کاربرد دوم فیلتر هوا در یخچال فریزر: تصفیه‌ی کامل هوای یخچال فریزر

فیلترهای هوایی که در یخچال فریزرهای دوو بکار می‌روند، فقط برای از حذف بوهای زائد نیستند. یکی دیگر از کاربردهای فوق‌العاده‌ای که فیلتر هوای یخچال فریزرهای دوو دارند این است که با استفاده از لایه‌ی دوم که با عنوان فیلتر تصفیه هوا (Hygienic Filter) تمام آلایندگی‌های هوا را از محفظه‌ی یخچال حذف می‌کنند. به دلیل باز و بسته‌کردن‌‌‌‌‌مکرر درب یخچال در طول شبانه روز، ممکن است ذرات میکروسکوپی مانند گرد و غبار و باکتری و سایر آلاینده‌ها وارد محفظه یخچال فریزر شوند و به مرور منجر به آلودگی محیط شوند. تجمع عوامل آلوده‌کننده منجر می‌شود تا محیط مناسبی برای رشد کپک فراهم شود. تمامی این موارد می‌توانند به راحتی سرعت فرایند فساد مواد غذایی را افزایش دهند.

 

فیلتر هوا جاذب بوی نامطبوع یخچال فریزر

لایه‌ی دوم در فیلتر هوای سه گانه‌ی یخچال فریزرهای دوو با عنوان Hygienic Filter، تمام آلایندگی‌های هوا را از محفظه‌ی یخچال حذف می‌کنند. این فیلتر با استفاده از فن داخلی یخچال، هوای محفظه یخچال را از خود عبور می‌دهد و از این طریق می‌تواند عوامل آلوده‌کننده و ریز ذرات میکروسکوپی را به خود جذب کند.

کاربرد سوم: باکتری زدایی و حذف عوامل آلوده‌کننده

لایه سوم فیلتر هوای یخچال فریزرهای دوو که با نام فیلتر Nano Silver نیز به کار می‌روند آخرین و حیاتی‌ترین لایه محافظتی محفظه‌ی یخچال فریزر در برابر باکتری‌ها و سایر عوامل آلوده کننده است. عملکرد لایه‌ی سوم، مشابه لایه دوم است اما با این تفاوت که این لایه منحصرا برای از بین بردن قارچ و کپک طراحی شده‌است. علت نامگذاری لایه سوم فیلتر هوای یخچال فریزرهای دوو با عنوان نانو سیلور، به علت وجود ریز ذرات نقره‌ای است که در این فیلتر به کار ‌رفته‌است. نقره به علت خاصیت ضد باکتریایی فوق‌العاده‌ای که دارد، توانایی از بین بردن باکتری و قارچ‌ها را دارند.

همانطور که می‌دانید برخی از مواد غذایی مانند سیب، موز، گوجه، کیوی، انواع لبنیات و مواردی همچون نان، به دلیل ماهیتشان روند فساد سریع‌تری دارند. بنابراین اندک رطوبتی که در یخچال فریزر وجود دارد، می‌تواند فرایند فساد مواد غذایی را سریع‌تر از حالت عادی کند. به همین دلیل، میزان رطوبت محفظه یخچال‌فریزر باید در تعادل باشد و مواردی که منجر به رشد کپک و باکتری می‌شود، از محیط حذف شود.

 

حفظ تازگی مواد غذایی با فیلترهای سه لایه‌ی یخچال فریزرهای دوو

به دلیل خواص و عملکرد فوق‌العاده‌ای که نقره در حذف و از بین‌بردن عوامل آلوده‌کننده دارد، فیلتر نانو سیلور به عنوان آخرین لایه حفاظتی قدرتمند در فیلتر هوای یخچال فریزرهای دوو بکار می‌رود.

جادوی سه لایه محافظ قدرتمند فیلتر هوا در یخچال فریزر

با قرارگیری سه لایه فیلتر حفاظتی قدرتمند که هر یک از آن‌ها برای هدف خاصی طراحی و تعبیه شده‌است، یخچال فریزرهای دوو محیطی پاک و به دور از هرگونه آلاینده‌ می‌باشند که به راحتی قابلیت نگهداری از مواد غذایی شما را به بهترین شکل ممکن دارند. خیالتان راحت باشد؛ دیگر خبری از تلفیق بوی مواد غذایی نیست. شما می‌توانید نگهداری کلیه مواد غذایی مورد نیاز خود را به یخچال فریزرهای دوو بسپارید. یخچال فریزرهای دوو، ضمانت کننده‌ی حفظ عطر و طعم و کیفیت مواد غذایی شما هستند.

مدت زمان مطالعه 4 الی 6 دقیقه

اشتراک گزاری

مطالب پیشنهادی

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.