جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

 علت لرزش در ماشین لباسشویی و نحوه‌ی برطرف کردن آن

تصویر نویسنده

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که ماشین لباسشویی منزلتان در حین فرایند شستشو، شروع به لرزش کند؟ لرزش ماشین لباسشویی مساله‌ای بسیار آزار دهنده‌ای است با آلودگی صوتی زیادی همراه است. حتی اگر برای خودتان پیش نیامده باشد، مطمئنا با چنین پدیده‌ای آشنایی دارید. این مشکل کاملا شناخته شده‌ای برای ماشین های لباسشویی قدیمی بود. با اینکه امروزه با پیشرفت تکنولوژی این مشکل تا حد زیادی کمتر شده‌است اما همچنان این مشکل در ماشین لباسشویی‌های امروزی نیز، مشاهده می‌شود.

لرزش‌های ناگهانی ماشین لباسشویی می‌تواند مخل آرامش باشد و حتی ممکن است این نگرانی را برای افراد ایجاد کند که ماشین لباسشویی دچار اختلال شده‌باشد. اما این چنین نیست؛ دلایل مختلفی برای به وجود‌آمدن لرزش در ماشین لباسشویی وجود دارد. در این محتوا قصد داریم تا به دلایل به وجود‌آمدن این لرزش ها و نحوه‌ی برطرف‌کردن آن‌ها بپردازیم.‌

دلایل لرزش ماشین لباسشویی چیست

همانطور که قبلا هم گفتیم، لرزش ماشین لباسشویی دلایل مختلفی دارد. گاها این برداشت می‌شود که لرزش نشانه‌ی خرابی دستگاه می‌باشد. این مساله درست نیست زیرا بسیاری از اوقات دلایل لرزش ماشین لباسشویی بسیار ساده و پیش پا افتاده‌می‌باشد و به سادگی می توان آن‌ها را شناسایی و رفع کرد. ما در اینجا می خواهیم به علت لرزش ماشین لباسشویی بپردازیم و برای هر کدام راه حلی ارائه دهیم.

عدم تعادل وزن لباس ها در ماشین لباسشویی

عدم تعادل در وزن محتویات محفظه‌ی ماشین لباسشویی

یکی از شایع ترین دلایل به وجود‌آمدن لرزش در ماشین لباسشویی، عدم تعادل در وزن محتویاتی است که در محفظه‌ی ماشین لباسشویی وجود دارد. هنگامی که ماشین لباسشویی بیش از حد پر باشد، وزن بیش از حد لباس‌ها در منجر به ضربه‌زدن به بدنه‌ی درام می‌شود. این ضربه‌ها در سرعت بالای چرخش درام، منجر به ضربه‌های ممتد و یکنواختی می‌شود که به صورت لرزش کلی ماشین لباسشویی می‌شود. علاوه بر این توزیع نامتعادل لباس‌ها نیز می تواند منجر به لرزش شود.

گاها پیش می آید که شما می خواهید به وزن هر لباس توجه نمی‌کنید و تمام لباس‌ها را در کنار هم قرار می دهید. برخی لباس ها به علت جنس و اندازه‌ای که دارند سنگین تر هستند و به همین علت باید آن ها را داخل درام به طور یکنواخت پخش کرد. اگر این لباس‌ها صرفا به صورت مچاله‌شده روی هم دیگر قرار بگیرند هنگام چرخش درام حین فرایند شستشو، ضربه میزنند و منجر به ایجاد لرزش می‌شوند.

برای متوقف کردن لرزش، چندین مرحله وجود دارد که می توانید انجام دهید. ابتدا مطمئن شوید که بار به طور مساوی در داخل درام توزیع شده است. اگر لباس‌های سنگین تری وجود دارد، سعی کنید آن ها را به طور یکنواخت در بین موارد سبک تر پخش کنید. بارگذاری بیش از حد دستگاه نیز می تواند منجر به عدم تعادل شود، بنابراین ماشین لباسشویی خود را از از ظرفیتی که برای آن لحاظ شده بیش تر پر نکنید.

نصب نادرست علت لرزش در ماشین لباسشویی

نصب نامناسب ماشین لباسشویی

نصب مناسب ماشین لباسشویی از مهم ترین پارامترهایی است که در نحوه‌ی عملکرد ماشین لباسشویی و فرایند شستشوی بی‌صدا، تاثیر دارد. اگر ماشین لباسشویی تراز نباشد، در حین شستشوی لباس ها همین عدم تعادل منجر به لرزش در ماشین لباسشویی می‌شود.

راه حل این مشکل، اطمینان‌یافتن از میزان ترا‌زبودن ماشین لباسشویی است. شما باید از تماس کامل هر چهار پایه‌‌ی ماشین لباسشویی با زمین اطمینان حاصل کنید. برای بررسی تراز‌بودن ماشین لباسشویی می‌توانید از یک تراز استفاده نمایید و میزان صافی ماشین لباسشویی روی سطح زمین را بررسی نمایید.

قرارگیری ماشین لباسشویی روی سطح ناهموار

یکی از نکات مهمی که عدم لرزش دستگاه در حین فرایند شستشو را تضمین می‌کند، صاف و هموار بودن سطح زمین است. اگر سطحی که ماشین لباسشویی را روی آن قرار دادید، ناصاف است، این موضوع منجر به لرزش دستگاه خواهد شد. اما حتی برای سطوح ناهموار هم راه حلی وجود دارد.

شما می‌توانید از یک پد یا تشک محکم و ضد لرزش استفاده کنید. کافی است که سمت ناصافی که منجر به لرزش ماشین لباسشویی را پیدا کنید. برای اینکار کافی است هنگامی که ماشین لباسشویی در حال لرزش است، روی چهارگوشه‌ی بالای ماشین لباسشویی دستتان را قرار دهید و کمی رو به پایین فشار دهید. هر گوشه‌ای که به محض قرار گیری دستتان لرزش را قطع کرد، آن قسمت ناحیه‌ای است که باید در زیر پایه‌ی همان ناحیه، پد یا تشک ضد لرزش را قرار دهید. با اینکار ناهمواری سطح زمین زیر ماشین لباسشویی را بر طرف می‌شود و لرزش ماشین لباسشویی بر طرف می‌شود.

لق شدن و آسیب دیدن قطعات

مشکلات فنی ماشین لباسشویی

یکی از عواملی که منجر به لرزش در ماشین لباسشویی می‌شود، مشکلات فنی در ماشین لباسشویی است. درام آسیب‌دیده، قطعاتی که به مرور زمان شل و لق می‌شوند و سیستم تعلیقی که به خوبی عمل نمی‌کند، بلبرینگ‌ها و یاتاقان‌هایی که به مرور دچار استهلاک‌ می‌شوند، همگی می‌توانند موجب لرزش در ماشین لباسشویی می‌شود. اما راه حل این موارد چیست؟

تمامی این مواردی که گفته‌شد جز مواردی هستند که باید به متخصص فنی گزارش شود و در صورت تایید متخصص سریعا تعمیر و یا تعویض شوند. پیشنهاد می‌شود در بروز مشکلات فنی خودتان اقدامی ننمایید و بررسی و عیب یابی را به فرد متخصص بسپارید.

نمای داخلی از درام ماشین لباسشویی

قدیمی بودن دستگاه و تکنولوژی‌های آن

ماشین لباسشویی‌های امروزی، به لطف پیشرفت تکنولوژی‌ها تعلیق و ضربه گیری قابلیت خنثی کردن لرزش‌ها را دارند. این ماشین‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به‌طور خودکار هرگونه عدم تعادل را شناسایی می‌کنند و با تنظیم سرعت چرخش درام، بار داخل درام را توزیع می‌کنند و لرزش را خنثی می‌کنند. ماشین لباسشویی‌های لوازم خانگی دوو، با بهره‌مندی از بروزترین تکنولوژی‌های روز دنیا، یکی از بهترین و بی‌صداترین ماشین لباسشویی‌های بازار به شما می‌آیند. در صورتی که قصد خرید ماشین لباسشویی‌ جدیدی را دارید، دوو بهترین گزینه‌ برای کسانی است که به دنبال بهترین انتخاب هستند.

جمع بندی و نتیجه گیری

با توجه به مواردی که گفته‌شد، شما می‌توانید به راحتی عوامل و دلایل لرزش ماشین لباس شویی را شناسایی و برطرف کنید. در این محتوا، تمام دلایلی که موجب لرزش در ماشین لباسشویی می‌شود بررسی و شناسایی شدند. راه حل‌های ارائه شده برای هر مشکل، به طور کاملا کارآمدی می‌تواند لرزش در ماشین لباس شویی را برطرف نماید. در صورتی که هر کدام از مسائل فوق برای ماشین لباسشویی شما پیش آمد شما می‌توانید، با خیالی راحت از این راهکارها استفاده نمایید و از ماشین لباسشویی بی صدای خود لذت ببرید.

مدت زمان مطالعه 5 تا 6 دقیقه

اشتراک گزاری

مطالب پیشنهادی

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.