جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نحوه شستشوی لباس های مشکی

تصویر نویسنده

لباس‌های مشکی طرفداران بسیاری دارد و بدلیل آن که رنگی خنثی به حساب ‌می‌آید، در کمد لباس همگان به وفور یافت ‌می‌شود. علاوه بر این، برخی افراد علاقه خاصی به رنگ مشکی داشته و لباس‌های مختلفی به این رنگ دارند. بنابراین همواره این موضوع مطرح است که چگونه این لباس‌ها را باید شستشو داد که به بافت و رنگ آن آسیبی وارد نشود؟ در این محتوا قصد داریم به نحوه‌ی شستشوی موثر لباس‌های مشکی در ماشین لباسشویی بپردازیم. دقت کنید که این نوع لباس‌ها به دلیل شدت رنگ بالایی که دارند، احتمال رنگ پس‌دادنشان حین شستشو بسیار بالا ‌می‌باشد. بنابراین باید همواره هنگام شستشوی آن‌ها نکاتی را در نظر داشته باشید. در ادامه به بررسی راهکارها و نکات مهم در رابطه با شستشوی صحیح لباس‌های مشکی خواهیم پرداخت.

نکاتی جهت شستشوی موثر لباس‌های مشکی

به طور کلی اکثر لباس‌های رنگی، مخصوصا آن‌هایی که رنگ‌های تیره‌تری دارند یا جز لباس‌های پررنگ به حساب ‌می‌آیند، در حین اولین شستشو مقداری رنگ پس ‌می‌دهند. بنابراین جای نگرانی نیست و تمام لباس‌ها احتمال رنگ پس‌دادن را دارند. این موضوع به خودی خود مشکلی ایجاد نمی‌کند اما اگر لباس‌های مختلفی با طیف‌های رنگی گسترده‌ای را همزمان با هم شستشو دهید احتمال اینکه رنگ لباس‌ها با یکدیگر ترکیب شوند و تمام لباس‌ها لکه شوند بالا ‌می‌رود. این موضوع در رابطه با لباس‌های مشکی بیشتر صدق ‌می‌کند زیرا تیره‌ترین درجه بین تمام رنگ‌ها را دارند. به همین دلیل، لباس‌های مشکی، با شدت و میزان بیشتری رنگ پس ‌می‌دهند. بنابراین باید در شستشوی لباس‌های مشکی دقت بیشتری به خرج دهید.
در ادامه به بررسی نکاتی که ‌می‌توانند در شستشوی لباس‌های مشکی موثر واقع شوند ‌می‌پردازیم.

نکاتی جهت شستشوی موثر لباس های مشکی
لباس های مشکی را از سایر رنگ ها تفکیک کنید

لباس‌های مشکی را از سایر رنگ‌ها تفکیک کنید

قبل از شروع فرایند شستشو بهتر است که لباس‌های مشکی را از لباس‌های روشن و رنگی جدا کرده و آن‌ها را به صورت جداگانه در ماشین لباسشویی قرار دهید. سپس آن‌ها را پشت و رو کنید و به صورت وارونه داخل ماشین لباسشویی بگذارید. این کار باعث ‌می‌شود رنگ لباس کمرنگ نشود زیرا در این حالت آب و مواد شوینده روی لایه داخلی لباس شما تاثیر ‌می‌گذارد و لایه بیرونی و اصلی لباس شما به بهترین شکل تمیز ‌می‌شود و تغییر رنگ نمی‌دهد.

از شوینده‌های مخصوص لباس‌های مشکی استفاده کنید

برای شستشوی لباس‌های مشکی باید از شوینده‌های مخصوص این نوع لباس‌ها استفاده نمایید. لازم به ذکر است برای انتخاب شوینده، بهتر است از شوینده‌های مایع مخصوص لباس‌های مشکی استفاده کرده و از پودر لباسشویی استفاده نکنید. دلیل ارجحیت استفاده از مایع‌های شوینده به جای پودر این است که در ساخت مایع لباسشویی مخصوص لباس‌های مشکی، از موادی استفاده شده است که از آسیب به رنگ و بافت لباس جلوگیری ‌می‌کنند. این در حالی است که پودرهای شوینده یا مایع لباسشویی معمولی خاصیت سفید کنندگی بالاتری دارند و این موضوع باعث تغییر رنگ لباس‌های مشکی ‌می‌شود.

از شوینده های مخصوص لباس های مشکی استفاده کنید
از حالت شستشوی مناسبی برای لباس ای مشی استفاده نمایید

 

از حالت شستشوی مناسبی برای لباس‌های مشکی استفاده نمایید

لباس‌های مشکی معمولا به مرور و پس از مدتی که از آن‌ها استفاده شود و یا به طور مکرر شسته شوند تغییر رنگ ‌می‌دهند. این موضوع زمانی شدت پیدا ‌می‌کند که آن‌ها را با آب گرم یا داغ شستشو دهید. آب داغ روند رنگ پس دادن لباس‌ها را به شدت افزایش ‌می‌دهد. به همین دلیل، توصیه ‌می‌شود که برای شستشوی لباس‌های تیره در ماشین لباسشویی، از برنامه‌های شستشویی که درجه حرارت کمتری دارند استفاده نمایید. ایده‌آل‌ترین درجه حرارت برای شستشوی لباس‌های مشکی، آب سرد یا آب با دمای حداکثر40 درجه سانتی‌گراد ‌می‌باشد. البته باید همواره به جنس پارچه توجه داشته باشید. برخی پارچه‌ها به دلیل حساسیت و لطافتی که دارند بهتر است که با آب سرد شسته شوند.

جمع بندی

ماشین‌های لباسشویی دوو با برخورداری از برنامه شستشوی Dark Wash، قابلیت شستشوی کلیه لباس‌های مشکی را دارند. در این حالت شستشو، از درجه حرارت آب، مدت زمان شستشو و میزان مواد شوینده کاملا متناسبی با لباس‌های مشکی استفاده ‌می‌شود. نتیجه استفاده از برنامه شستشوی Dark Wash ماشین‌های لباسشویی دوو، پاکیزگی بی‌عیب و نقص لباس‌های تیره در کنار حفظ رنگ و کیفیت آن‌ها ‌می‌باشد. بنابراین اگر به دنبال شستشوی هرچه بهتر و راحت‌تر لباس‌های مشکی خود هستید، ماشین‌های لباسشویی دوو بهترین گزینه برای شسشوی لباس‌های تیره‌ی شما ‌می‌باشند.

مدت زمان مطالعه: 5 تا 6 دقیقه

اشتراک گزاری

مطالب پیشنهادی

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.