لوگو لوازم خانگی دوو ایران

تاثیر طراحی لوازم آشپزخانه بر زیبایی دکوراسیون

هنگام خرید وسایل آشپزخانه علاوه بر قیمت و کیفیت، توجه به زیبایی وسایل و اینکه که ظاهر آنها با طراحی آشپزخانه ما چقدر هماهنگ است، اهمیت زیادی دارد. یک وسیله که مدرن، زیبا و حرفه‌ای طراحی شده باشد، می‌تواند زیبایی خانه و آشپزخانه را دو چندان کرده و باعث دلچسب‌ تر شدن فضا شود، از طرف دیگر یک وسیله با طراحی نامناسب و ناهماهنگ با طراحی آشپزخانه ما، می‌تواند باعث شود دکوراسیون خانه دیگر مانند قبل هماهنگ و زیبا به نظر نرسد. در ادامه این نوشتار به تاثیر طراحی سه مورد از مهمترین لوازم خانگی، یعنی یخچال، اجاق گاز و ماشین لباسشویی بر دکوراسیون آشپزخانه خواهیم پرداخت.

تاثیر طراحی یخچال بر دکوراسیون آشپزخانه

توجه به الگوهای منحصر به فرد در طراحی که بتواند در کنار برطرف کردن نیازهای خانواده و داشتن امکانات کافی، زیبایی را نیز به خانه بیاورد، به طور قطع محیط آشپزخانه را دلپذیرتر خواهد کرد. آشپزخانه‌ای که دیگر نه تنها فضایی برای پخت و پز بلکه محیطی است که اعضای خانواده در ساعات مختلف روز در آن دور هم جمع می‌شوند. در این میان، یکی از مهمترین وسایل خانه، یخچال فریزر است. جدای از اینکه یخچال وسیله‌ای بسیار مهم و کاربردی در آشپزخانه و به طور کلی در زندگی روزمره به شمار می‌رود، از نظر ظاهری نیز شاید بتوان گفت از هر وسیله دیگری در آشپزخانه بر زیبایی آن تاثیرگذار است.

به این ترتیب، یخچال فریزری که مطابق با اصول طراحی آشپزخانه‌ها، ساخته شده باشد، هنگام خرید از امتیاز بالایی برخوردار خواهد بود. برای مثال در برند دوو یخچال ساید بای ساید پرایم با طراحی بدون قاب و داشتن سطوح کاملا مسطح، نمایی بسیار جذاب داشته و به زیبایی دکوراسیون و شکوه آشپزخانه می‌افزاید. در این مدل یخچال فریزر، یخساز به شکلی طراحی شده است که داخل درب قرار گرفته و از بیرون و داخل یخچال و زمانی که در یخچال باز می‌شود، سطوح، صاف و مسطح دیده می‌شوند.

به طور کلی توجه به جزئیات در طراحی از اهمیت زیادی برخوردار است. برای مثال در همین نوع یخچال فریزر ساید بای ساید پرایم دوو طول در فریزر که در پایین یخچال فریزر قرار دارد، 90 سانتی متر بوده که برابر با طول اغلب کابینت‌هایی است که برای آشپزخانه‌های امروزی طراحی و استفاده می‌شوند. به این ترتیب خط جدا کننده یخچال از فریزر با کابینت‌ها در یک سطح قرار می‌گیرد و این موضوع در ایجاد هماهنگی و نظم در طراحی آشپزخانه تاثیر بسیار مثبتی دارد. همچنین قابل ذکر است که یخچال فریزرهای دوو در رنگ‌های استیل و سفید متالیک طراحی شده‌اند که با دکوراسیون‌های مدرن آشپزخانه‌ها هماهنگ هستند.
بنابراین هنگام خرید یخچال فریزر علاوه بر کیفیت و داشتن امکانات کافی، به هماهنگی رنگ یخچال فریزر با کابینت‌های آشپزخانه و سایر وسایل آن و زیبایی و توجه به جزئیات در طراحی آن وسیله دقت نمایید.

تاثیر طراحی اجاق گاز بر دکوراسیون آشپزخانه

اجاق گاز نیز یکی دیگر از اصلی‌ترین وسایل آشپزخانه است که علاوه بر کیفیت، طراحی و زیبایی ظاهری آن تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون خانه و آشپزخانه دارد. شاید در ابتدا به نظر برسد تنها کارایی، امکانات و جنس بدنه اجاق گاز برای انتخاب آن از اهمیت برخوردار است، اما اگر اجاق گاز به خوبی طراحی نشده و با آشپزخانه شما هماهنگی نداشته باشد، نمی‌تواند در شما به اندازه کافی احساس رضایت ایجاد نماید.
امروزه اجاق گازهای مختلف با طرح‌ها و مدل‌های متنوع در بازار وجود دارد که برخی صفحه‌ای و برخی ایستاده یا به اصطلاح مبله هستند. شاید اجاق گازهای صفحه‌ای در آشپزخانه‌های کوچک کاربرد بیشتری داشته باشند، اما اجاق گازهای مبله مخصوصا اگر از نوع فردار باشند، می‌توانند ابهت آشپزخانه‌های قدیم را با خود به آشپزخانه‌های مدرن بیاورند. اجاق گازهای ایستاده محبوب‌ ترین اجاق گازها در همه دنیا هستند. این مدل اجاق گاز نیازی نیست به شکل توکار نصب شود و برای جا به جایی یا تعویض مدل آن دردسری نخواهید داشت.
اجاق گازهای دوو نیز به شکل مبله و فردار هستند و در دو رنگ استیل و سفید با رویه استیل تولید می‌شوند. این دو رنگ به شکلی به کار گرفته شده اند که با رنگ‌های به کار رفته در آشپزخانه‌های مدرن امروزی هماهنگی کامل دارند. صفحه یک تکه رویی این اجاق گازها باعث زیبایی بیشتر آنها شده و می‌توان آن را به سادگی تمیز کرده و برق انداخت. صفحه نمایش لمسی این اجاق گازها نیز به عنوان یک طراحی مدرن بر زیبایی و جذابیت این اجاق‌ها افزوده است. همچنین لبه‌های این اجاق گازها زاویه‌دار و براق بوده و با طراحی آشپزخانه‌های امروزی که اغلب در آنها از کابینت‌های براق مانند کابینت‌های های‌گلاس استفاده می‌شود، به خوبی هماهنگی داشته و زیبایی آشپزخانه را دوچندان می‌کند.

تاثیر طراحی ماشین لباسشویی بر دکوراسیون آشپزخانه

یکی از لوازم خانگی مهم و پرکاربرد ماشین لباسشویی است که برخی از افراد آن را در آشپزخانه و برخی آن را در حمام می‌گذارند. در واقع با اوپن بودن اکثر آشپزخانه‌ها در خانه‌های امروزی، عده‌ای ترجیح می‌دهند ماشین لباسشویی خود را در حمام گذاشته یا اگر در آشپزخانه می‌گذارند از کابینت لباسشویی استفاده کنند. بسیاری از طراحان دکوراسیون معتقدند آشپزخانه برای ماشین لباسشویی مکان بهتری است زیرا در مقایسه با حمام رطوبت کمتری دارد. (البته اگر خانه شما دارای لاندری روم باشد، قطعا این مکان برای قرار دادن ماشین لباسشویی بهترین انتخاب است.) در هر صورت اگر شما ماشین لباسشویی خریداری نمایید که دارای طراحی جذاب و زیبا باشد، نه تنها از اینکه آن را در آشپزخانه مدرن و باز خود قرار دهید، نگران نخواهید بود، بلکه مطمئنا این ماشین لباسشویی موجب زیباتر شدن آشپزخانه شما هم می‌شود.

ماشین لباسشویی‌های دوو در دو رنگ سفید و تیتانیوم و با درب دودی طراحی شده‌اند. همچنین دکمه‌های لمسی این محصولات جلوه‌ای مدرن به آنها داده و به خاطر داشتن نمای ظاهری زیبا نه تنها نیاز به پنهان شدن در کابینت لباسشویی یا حمام ندارند، بلکه می‌توانند بخشی از دکوراسیون خانه و آشپزخانه شما باشند.
در آخر این نکته قابل ذکر است که اگر در هنگام خرید لوازم آشپزخانه همه آنها را از یک برند انتخاب نمایید، به احتمال زیاد وسایل شما از هماهنگی بیشتری برخوردار خواهند بود. لوازم خانگی برند دوو همگی با توجه به جزئیات به شکلی مدرن و هماهنگ با دکوراسیون‌های خانه و آشپزخانه‌های امروزی طراحی شده‌اند و هنگام خرید علاوه بر کیفیت می‌توانید از زیبایی ظاهری وسایل خود نیز مطمئن باشید.

اشتراک گزاری

مطالب پیشنهادی

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.